Strona główna / Lokalne / Port Lotniczy Szczecin – Goleniów z dofinansowaniem. Jest porozumienie z PPL

Port Lotniczy Szczecin – Goleniów z dofinansowaniem. Jest porozumienie z PPL

Będą inwestycje w Porcie Lotniczym Szczecin – Goleniów. Samorządy będące wspólnikami: Szczecin, Goleniów i Województwo Zachodniopomorskie oraz Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” Sp. z o.o.  podpisały porozumienie, na mocy którego zrealizowana będzie rozbudowa infrastruktury naszego lotniska, warta 108,5 mln zł. To efekt spotkania, które odbyło się w środę w Urzędzie Marszałkowskim.

–  Determinacja moja i prezydenta Szczecina Piotra Krzystka przyniosła efekt. Dziękujemy za otwartość prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, pana Mariusza Szpikowskiego. Mamy nadzieję na szybkie wywiązanie się ze zobowiązań. Samorządy będą dalej dokapitalizowywać spółkę – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Porozumienie zakłada, że w latach 2020-2022 realizowany będzie program inwestycyjny, który docelowo umożliwi obsługę 1,5 miliona pasażerów rocznie. W programie przewidziano m.in.: zakup i montaż naziemnego oznakowania nawigacyjnego CAT II, wymianę urządzeń do kontroli bezpieczeństwa, rozbudowę terminala pasażerskiego, czy remont i poszerzenie istniejących parkingów.

Program będzie sfinansowany dzięki dokapitalizowaniu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów przez PPL, przy czym zależne jest to od uzyskania notyfikacji Komisji Europejskiej.

– Liczymy na to, że uda się szybko uzyskać notyfikację i skutecznie dofinansować lotnisko w Goleniowie – mówi Olgierd Geblewicz. – Wspólnicy zobowiązali PPL do złożenia wniosku notyfikacyjnego do końca września.

Jednocześnie zapadła decyzja o wydłużeniu okresu wsparcia ze strony Samorządu Województwa z 2020 do 2037 roku, czyli do momentu spłaty kredytu inwestycyjnego zaciągniętego przez lotnisko w roku 2012.

Zobacz również

Jesienne biegi przełajowe

W ramach współzawodnictwa sportowego szkół, na stadionie lekkoatletycznym w dniu 29 września 2020 r. odbyły …

4 komentarze

 1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Szczecin, to pasożyt, który wszystkich doi z kasy.
  —Gdyby nie Szczecin, to bylibyśmy mlekiem i miodem płynący.

 2. Łukasz z Centrum

  Nie narzekać wieśniaczki, gdyby nie Szczecin to byście nie istnieli.

 3. no to Szczecin czy Goleniów?! szczecin ma lotnisko tak samo jak morze

 4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Ja chamsko Szczecin zawsze wszędzie wpieprza się ze swoja nazwą.
  Jak sobie zrobią lotnisko, to niech sobie nazywają “Port Lotniczy Szczecin”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.