Strona główna / Lokalne / Nowy trend. Do Świnoujścia przyjeżdża coraz więcej Czechów

Nowy trend. Do Świnoujścia przyjeżdża coraz więcej Czechów

Do Świnoujścia na odpoczynek przyjeżdżają głównie Niemcy, ale coraz częściej na ulicach można też usłyszeć mowę naszych sąsiadów z południa – Czechów. Większość pokoi na sierpień jest już zarezerwowana – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– 80 proc. naszych gości pochodzi z Niemiec.  Jesteśmy przygotowani na przyjmowanie takich gości ze względu nie tylko na język niemiecki, ale też na rozumienie różnic kulturowych. Ciekawym trendem są goście z Czech, Austrii, czy Skandynawii. Do Świnoujścia przyjeżdża  coraz więcej gości różnych narodowości. Wciąż sezon główny trwa od połowy lipca do połowy sierpnia. W Świnoujściu jest trochę wydłużony ze względu na transgraniczność – zauważa Julia Jabłońska-Grycun z firmy Ambria wynajmującej apartamenty.

Ceny apartamentów w Świnoujściu zaczynają się od 300 złotych za dobę.  Turystów wybierających nocleg interesuje głównie bliskość do morza i plaży, a także rozrywki w razie niepogody.

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.