Strona główna / Lokalne / Nowy trend. Do Świnoujścia przyjeżdża coraz więcej Czechów
Szeroka piaszczysta plaża w Świnoujściu może pomieścić kilkanaście tysięcy plażowiczów jednocześnie. Foto: Wojciech Basałygo

Nowy trend. Do Świnoujścia przyjeżdża coraz więcej Czechów

Do Świnoujścia na odpoczynek przyjeżdżają głównie Niemcy, ale coraz częściej na ulicach można też usłyszeć mowę naszych sąsiadów z południa – Czechów. Większość pokoi na sierpień jest już zarezerwowana – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– 80 proc. naszych gości pochodzi z Niemiec.  Jesteśmy przygotowani na przyjmowanie takich gości ze względu nie tylko na język niemiecki, ale też na rozumienie różnic kulturowych. Ciekawym trendem są goście z Czech, Austrii, czy Skandynawii. Do Świnoujścia przyjeżdża  coraz więcej gości różnych narodowości. Wciąż sezon główny trwa od połowy lipca do połowy sierpnia. W Świnoujściu jest trochę wydłużony ze względu na transgraniczność – zauważa Julia Jabłońska-Grycun z firmy Ambria wynajmującej apartamenty.

Ceny apartamentów w Świnoujściu zaczynają się od 300 złotych za dobę.  Turystów wybierających nocleg interesuje głównie bliskość do morza i plaży, a także rozrywki w razie niepogody.

Zobacz również

W Świnoujściu usunięto 282 tony materiałów z azbestem

Świnoujście po raz siódmy chce sięgnąć po dotację na usunięcie azbestu z terenu miasta. Miasto …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.