Strona główna / Kultura / Grechuta Festival zagra po raz piąty

Grechuta Festival zagra po raz piąty

To nie tylko wspomnienie wielkiego artysty, ale przede wszystkim jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych Pomorza Zachodniego. Tegoroczna edycja Grechuta Festival odbędzie się w dniach 6 – 10 sierpnia b.r. w Świnoujściu. Szczegóły poznaliśmy podczas dzisiejszej (29 lipca) konferencji prasowej w Szczecinie.
W programie tegorocznej imprezy królować będzie muzyka Marka Grechuty w rozmaitych aranżacjach młodych artystów. Wśród zaproszonych gości są m.in. Sound ‚N’ Grace, Kamil Bednarek, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Hanna Banaszak, Maciej Lipina, Alicja Majewska, Jacek Wójcicki, Ewa Uryga, Tomasz Szymuś, Kapela Maliszów, Marta Honzatko, Barbara Lubos, Sylwia Różycka i inni.
– Bardzo się cieszę, że po raz piąty ten festiwal zagości w Świnoujściu. Wspieramy go od początku. Cieszę się, że  podjęliśmy się też  wybudowania przepięknego zadaszenia nad amfiteatrem, który dziś nosi właśnie imię Marka Grechuty. Jest to jedna z najpiękniejszych scen letnich w Polsce i możemy zupełnie spokojnie, niezależnie od pogody czekać na to fantastyczne wydarzenie – podkreślał marszałek Olgierd Geblewicz.
Festiwal rozpocznie się konkursem na interpretację piosenek wybitnego artysty. Stanowi to nawiązanie do sukcesu Grechuty na Festiwalu FAMA. W kolejnych dniach odbędzie się również Markowa Gala oraz Poeci Piosenki – Antydyskoteka. Podczas wydarzenia będzie można podziwiać portrety Zofii Rydet oraz dzieła Erny Rosenstein ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Zwieńczeniem tej wyjątkowej imprezy będzie Tribute to Zbigniew Wodecki czyli multimedialny koncert poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego, który razem z Grechutą i innymi artystami założył zespół Anawa.
Większość występów i atrakcji jest darmowa. Każdego dnia imprezy o godzinie 12 będzie można usłyszeć hejnał z wieży przy ulicy Piłsudskiego w Świnoujściu.
5. Grechuta Festiwal wspierany jest ze  środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
Źródło: WZP

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.