Strona główna / Lokalne / Trzy placówki oświatowe w remoncie

Trzy placówki oświatowe w remoncie

Rozpoczęła się termomodernizacja Przedszkola Nr 1 przy ul. Warszawskiej. Co to oznacza? Budynek będzie docieplony, wymieniona zostanie instalacja centralnego ogrzewania, ponadto na dachu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne do ogrzewania wody. 

To trzeci obiekt oświatowy poddawany tego typu modernizacji w ciągu tych wakacji. Ponadto termomodernizację przejdą: Przedszkole nr 10 przy ul. Monte Cassino oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ul. Piastowskiej.

Termomodernizacja przedszkola nr 1 sprawi, że w jego wnętrzu cieplej będzie zimą, chłodniej latem. W sposób znakomity wpłynie to na ograniczenie kosztów utrzymania, a przede wszystkim komfort pobytu dzieci. Ponadto wymieniona zostanie część stolarki drzwiowej i okiennej i oczywiście odnowiona elewacja budynku.

Istotnym elementem inwestycji w tym przypadku jest montaż kolektorów słonecznych na dachu przedszkola, które zapewnią ogrzewanie wody użytkowej.

Wewnątrz obiektu zostanie wymieniona instalacja ogrzewania.

Inwestycję przeprowadzi Firma Budowlana “Fogt” ze Świnoujścia, która wygrała przetarg składając ofertę w kwocie 2 253 360 zł.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Prawobrzeże. Przejście przez przejazd i dostęp do Podziemnego Miasta

Jest porozumienie Miasto – PKP PLK w sprawie przejścia przez przejazd kolejowy przy ulicy Ku …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.