Strona główna / Lokalne / Miasto straci unijne dofinansowanie na promenadę zdrowia?
Foto: Robert Ignaciuk

Miasto straci unijne dofinansowanie na promenadę zdrowia?

W marcu 2018 roku podpisano umowę na budowę tzw. promenady zdrowia. Umowę z wykonawcą – konsorcjum firm MCC i Molewski Włocławek/Chodecz podpisała Barbara Michalska, odpowiedzialna w mieście za inwestycje. Budowa promenady według pierwszego terminu miała zakończyć się po 7 miesiącach. Od tego czasu termin był przekładany kilkukrotnie z przeróżnych powodów.

Miasto na inwestycję otrzymało 3,5 mln zł unijnego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014- 2020. To wiąże się z rozliczeniem pieniędzy w określonym czasie. Nie wiadomo, czy Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zgodzi się na kolejne przesunięcie zakończenia prac i finalne rozliczenie inwestycji. Jeśli nie, miasto będzie musiało zwrócić środki do kasy Urzędu Marszałkowskiego, a stratę pokryć z własnych środków.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.