Strona główna / Lokalne / Szczekający ratownik. Je kiełbasę i ratuje ludzi topiących się w morzu

Szczekający ratownik. Je kiełbasę i ratuje ludzi topiących się w morzu

Chociaż ma dopiero trzy lata, jest już ratownikiem wodnym. Na co dzień pracuje na plaży w Ahlbecku, Heringsdorfie i Bansinie. Słucha komend w języku polskim, niemieckim i angielskim. Jeździ na quadzie, pływa na motorówce i ratuje ludzi – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

–  To jest u nas pierwszy owczarek podhalański, który jest wyszkolony do ratownictwa. Tak jak ratownicy, którzy porozumiewają się u nas w języku niemieckim, polskim i angielskim, tak samo Jari – reaguje na komendy w trzech językach. Rano dostaje mnóstwo smakołyków i dużo miłości, aby była odstresowana i przygotowana do pracy na plaży. Jeździ z nami na  quadzie, bierze udział w akcjach, patrolach, aportuje, pływa na łódce – mówi Sebastian Antczak, koordynator na niemieckim kąpielisku.

Jari jest pupilką turystów wypoczywających na plaży. Oprócz nadzoru nad kąpiącymi się Jari codziennie ćwiczy razem ze swoim opiekunem, co ściąga na brzeg tłum zaciekawionych gapiów. Psiak zachwyty znosi z ogromną cierpliwością.

Foto: Wasserrettung Kaiserbäder

 

Zobacz również

Jak bezpiecznie wypożyczyć książki? Płyną przykłady ze świata

Przez koronawirusa wszystkie biblioteki zostały zamknięte. Czytelnicy zostali odcięci od książek. Tymczasem, jak się okazuje, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.