Strona główna / Lokalne / Starcie Floty i Vinety. Piłkarskie emocje gwarantowane

Starcie Floty i Vinety. Piłkarskie emocje gwarantowane

Doczekaliśmy się. W najbliższą sobotę nasz zespół przystąpi do rozgrywek ligowych. Tym razem na poziomie IV ligi. Po raz ostatni graliśmy tam w sezonie 2006/07, tyle że wówczas jako spadkowicz z III ligi, teraz jako beniaminek. To największa różnica, ale jest ich więcej.

Z ówczesnych rywali po dzień dzisiejszy grają w IV lidze Gryf Kamień Pomorski i Ina Goleniów. Od biedy do tego grona dołączyć można MKP Szczecinek. Tyle, że klub ten powstał dopiero w roku 2015, ale na bazie tamtejszego Darzboru, który grał wówczas w IV lidze. Po reformie 2008 r. załapał się on na 2 lata do III ligi, w późniejszym czasie, także przez 2 lata, grał w klasie okręgowej koszalińskiej. Można więc powiedzieć, że utrzymał IV-ligową średnią. Innym IV-ligowcem z sezonu 2006/07 jest Kluczevia Stargard. Ta miała trzyletnią przerwę, ale od roku 2010 non-stop gra w IV lidze. A skoro już mowa o Stargardzie to wspomnieć trzeba też o Błękitnych. Teraz w IV lidze grają rezerwy ale 13 lat temu był tam pierwszy zespół, który był naszym najgroźniejszym rywalem do awansu, o ile można mówić o zagrożeniu, gdy przewaga wyniosła ostatecznie 14 punktów. Później w III lidze trafiliśmy na Regę Trzebiatów, wcześniej spotykaliśmy się z takimi klubami jak Darłovia Darłowo, Orzeł (Biały) Wałcz, Lech Czaplinek. Jako Morski Klub Sportowy w lidze graliśmy w obu okręgówkach z Iskierką Szczecin, natomiast w Pucharze Polski i wielokrotnie towarzysko z Gryfem Kamień i Vinetą Wolin. Także z Kluczevią graliśmy w tym roku o puchar. Natomiast zupełnie nowymi rywalami dla nas będą: Hutnik Szczecin (nie licząc sparingów), Sparta Węgorzyno, Olimp Gościno, Leśnik Manowo, Rasel Dygowo i Sokół Karlino.

Warto też pochylić się nieco nad regulaminem rozgrywek, szczególnie rozdziałem 11 (awanse i spadki). Przy równej liczbie punktów o kolejności decydują: bilans meczów bezpośrednich, następnie kryterium UEFA, korzystniejsza różnica bramek z całego cyklu, większa liczba bramek strzelonych w całych rozgrywkach, liczba meczów wygranych, liczba zwycięstw na wyjazdach. Do III ligi awans wywalczy drużyna, która zajmie w rozgrywkach pierwsze miejsce. Spadną co najmniej 3 ostatnie zespoły (poz. 16 – 18), ale liczba ta zostanie powiększona o liczbę zachodniopomorskich spadkowiczów z III ligi. Przy najczarniejszym scenariuszu (spadek wszystkich 6 drużyn z naszego województwa) z IV ligi zdegradowanych zostałoby 9 drużyn, czyli od miejsca 10. w dół.

Na początek los postawił nam bardzo poważne wyzwanie. Trafiamy na wicemistrza grupy i jednego z głównych kandydatów do awansu, w dodatku rywala z sąsiedniej wyspy. Mowa oczywiście o Vinecie Wolin. Drużyna Vinety w minionym sezonie otarła się o III ligę, do zwycięskiego Chemika Police straciła tylko 4 punkty. Gdyby wygrała choć 1 mecz bezpośredni (lub oba zremisowała) dziś grałaby w III lidze. Jej dorobek z poprzedniego sezonu, to 21 wygranych meczów, 70 zdobytych punktów, bramki 76-32. I tak mocna już na IV ligę drużyna została wzmocniona jeszcze 8 zawodnikami.

W zespole Floty trwa dopinanie transferów. Wśród nich jest Alan Wesołowski, bramkarz, który grał już we Flocie w I lidze, a ostatni sezon spędził właśnie w Vinecie. Przypomnijmy, że także Marek Niewiada ma za sobą 3 sezony w klubie z Wolina.

Mecz Flota – Vineta w sobotę o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Świnoujściu. Wejście dla kibiców wyłącznie od strony ul. Moniuszki. Prawo wejścia na stadion od strony ul. Matejki mają tylko członkowie klubu, posiadacze kart VIP oraz inwalidzi o widocznym kalectwie.

 

Waldemar Mroczek, MKS Flota

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.