Strona główna / Lokalne / Świnoujścianka weźmie udział w zawodach Ironman

Świnoujścianka weźmie udział w zawodach Ironman

Świnoujścianka Aleksandra Andryszak jedzie do Szwecji, aby wziąć udział w triathlonowych zawodach Ironman. Ma do przepłynięcia 4 kilometry, przejechania na rowerze 180 i przebiegnięcia maraton, czyli 42 kilometry. W świnoujściankę wierzą przyjaciele, rodzina i mieszkańcy miasta.

– Zdecydowałam, że w tym roku podejmę to wyzwanie. Cały czas przygotowywałam się, a jaki będzie efekt końcowy, okaże się za tydzień. Czuję presję i nawet kilka dni temu miałam kryzys. Musiałam sobie usiąść w samotności i dać upust emocjom. Chociaż zajęć mam sporo, t w głowie jest ta myśl, że za tydzień przyjdzie mi się zmierzyć z wysiłkiem – mówi Aleksandra Andryszak.

Świnoujścianka na co dzień jest instruktorem pływania i ratownikiem. Do decyzji dojrzewała przez ostatnie trzy lata. Jak mówi, w tym roku poczuła, że nie może dłużej odkładać tej decyzji na później.

– Poświęciłam mnóstwo pracy i czasu, aby wystartować.  Dlatego będę usatysfakcjonowana, jeśli ukończę te zawody w zdrowiu i szczęściu – dodaje świnoujścianka.

Zawody Ironman Kalmar 2019 odbędą się 17 sierpnia.

 

Zobacz również

Zdarzenie w porcie. 36-latek potrzebował pomocy medyków

Świnoujscy strażacy pomagali przeniesieniu pacjenta po karetki pogotowia. Ratownicy medyczni zostali wezwani do świnoujskiego portu. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.