Strona główna / Lokalne / Alert RCB: Nie zbliżaj się do Świny na 750 metrów

Alert RCB: Nie zbliżaj się do Świny na 750 metrów

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa znów ostrzega. Tym razem o transporcie niebezpiecznych niewybuchów.

Mieszkańcy Świnoujścia oraz osoby przebywające w tym mieście otrzymali na swoje telefony komunikat o zagrożeniu w dniu 12 sierpnia. Alert RCB informuje, że w poniedziałek rano ze względu na transport niewybuchów przez wojsko z Zalewu Szczecińskiego na morze, należy słuchać komunikatów oraz nie zbliżać cię do Świny na odległość 750 metrów.

SMS-y z ostrzeżeniem rozsyła do użytkowników telefonów operator, a nie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Centrum nie dysponuje danymi użytkowników telefonów komórkowych, nie prosi o nie, nie zbiera, nie tworzy i nie przetwarza żadnych baz danych. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podejmuje decyzje w sprawie uruchomienia systemu, tworzy komunikat oraz decyduje o obszarze, na który wysyłany jest Alert RCB.

Alert RCB powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach, które RCB otrzymuje z ministerstw, służb np. policji, straży pożarnej, straży granicznej, urzędów i instytucji centralnych np. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz urzędów wojewódzkich.

Zobacz również

Po otwarciu tunelu promy „Bielik” co 30 minut

Po otwarciu tunelu w Świnoujściu zmieni się częstotliwość kursowania promów. Zamiast co 20 minut mają …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.