Strona główna / Lokalne / Alert RCB: Nie zbliżaj się do Świny na 750 metrów

Alert RCB: Nie zbliżaj się do Świny na 750 metrów

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa znów ostrzega. Tym razem o transporcie niebezpiecznych niewybuchów.

Mieszkańcy Świnoujścia oraz osoby przebywające w tym mieście otrzymali na swoje telefony komunikat o zagrożeniu w dniu 12 sierpnia. Alert RCB informuje, że w poniedziałek rano ze względu na transport niewybuchów przez wojsko z Zalewu Szczecińskiego na morze, należy słuchać komunikatów oraz nie zbliżać cię do Świny na odległość 750 metrów.

SMS-y z ostrzeżeniem rozsyła do użytkowników telefonów operator, a nie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Centrum nie dysponuje danymi użytkowników telefonów komórkowych, nie prosi o nie, nie zbiera, nie tworzy i nie przetwarza żadnych baz danych. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podejmuje decyzje w sprawie uruchomienia systemu, tworzy komunikat oraz decyduje o obszarze, na który wysyłany jest Alert RCB.

Alert RCB powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach, które RCB otrzymuje z ministerstw, służb np. policji, straży pożarnej, straży granicznej, urzędów i instytucji centralnych np. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz urzędów wojewódzkich.

Zobacz również

Bezrobocie w Zachodniopomorskiem o 9,5 proc. niższe niż przed rokiem

Według wstępnych informacji z powiatowych urzędów pracy liczba bezrobotnych w województwie zachodniopomorskim w listopadzie 2019 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.