Strona główna / Lokalne / Miasto rezygnuje z plastiku. Radni będą pić wodę z dzbanków

Miasto rezygnuje z plastiku. Radni będą pić wodę z dzbanków

Zamiast wody w plastikowych butelkach, radni podczas sesji oraz komisji, będą pić wodę z dzbanków. To odpowiedź prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza na interpelację trojga radnych Grupy Morskiej Cała Naprzód.

Dziś woda źródlana dostarczana jest w 18,9-litrowych butlach. Dodatkowo urząd kupuje wodę butelkowaną w plastikowych butelkach. Zużyte trafiają do pojemników z odpadami segregowanymi.

– Rozumiejąc jednak potrzebę ochrony środowiska rozważymy możliwość zamiany dystrybutorów wody źródlanej w butlach na dystrybutory udostępniające filtrowaną wodę wodociągową. Niestety montaż takich urządzeń jest bardziej skomplikowany, ponieważ ustawienie takich urządzeń wymogu bliskości sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w celu doprowadzenia wody i odprowadzenia ścieków. Może to nastąpić najwcześniej w nowym roku budżetowym – napisał prezydent Janusz Żmurkiewicz w odpowiedzi na interpelację.

W celu ograniczenia ilości opakowań woda do picia może być podawana w dzbankach.

Zobacz również

Bezrobocie w Zachodniopomorskiem o 9,5 proc. niższe niż przed rokiem

Według wstępnych informacji z powiatowych urzędów pracy liczba bezrobotnych w województwie zachodniopomorskim w listopadzie 2019 …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    a nie taniej i ekonomiczniej pić wodę z klozetowej muszli?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.