Strona główna / Kultura / Koncert z  galerii  mistrzów – organy i trio fletowe

Koncert z  galerii  mistrzów – organy i trio fletowe

W najbliższy piątek (16.08) posłuchamy mistrza gry organowej, wybitnego  improwizatora Tomasza Adama NOWAKA z Niemiec oraz rodzinnego tria fletowego CON PASIONE, które tworzą Elżbieta Podleśny – Głowacka,  Bartosz Głowacki i Weronika Głowacka. 

 Tomasz Adam NOWAK – ukończył z wyróżnieniem studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie organów Joachima Grubicha.    Dalsze studia organowe kontynuował w Monachium, Amsterdamie  oraz w Paryżu.   Ukończył też studia muzyki kościelnej w Wyższej Szkole Muzycznej w Essen. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów organowych, w kraju i za granicą  m.in. jako jedyny Polak – w  ponad 50-letniej historii konkursu – zwycięzca  Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Organowej w Haarlem w Holandii. Koncertuje w większości krajów europejskich. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, niemieckich rozgłośni radiowych, a także płyt CD.  Jest profesorem gry organowej i improwizacji w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold i organistą w kościele św. Lamberta w Munster (Westfalia). Prowadzi międzynarodowe kursy z zakresu  interpretacji i improwizacji organowej. Jako solista współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi Europy.

 Trio Fletowe „Con Passione” tworzą: Elżbieta Podleśny-Głowacka, Bartosz Głowacki i Weronika Głowacka. Zespół, oprócz więzów  rodzinnych, łączy zamiłowanie do muzyki oraz pasja wspólnego muzykowania. Repertuar, po który sięgają to utwory od baroku po dzieła muzyki współczesnej.

Elżbieta Podleśny-Głowacka – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, od 1993 roku jest związana ze środowiskiem muzycznym Szczecina, pracując jako muzyk w Filharmonii Szczecińskiej. Jednocześnie prowadzi działalność pedagogiczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st.  w Szczecinie. Uczestniczka kursów mistrzowskich w kraju i za granicą, współpracowała z wieloma zespołami m.in.: Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Operą Nova, Orkiestrą Kameralną w Słupsku, „Camerata Nova” i „Orkiestrą Academia”.  

Bartosz Głowacki – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, pedagog w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, współpracował m.in. z „Operą na Zamku” w Szczecinie, „Orkiestrą Academia”, zespołem „Camerata Nova”.

Weronika Głowacka – uczennica klasy fletu Bartosza Głowackiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie.  Mimo młodego wieku jej dorobek artystyczny jest całkiem pokaźny – jest laureatką wielu konkursów krajowych i zagranicznych m.in. we Włoszech, Serbii i Szwajcarii, czynną uczestniczką kursów  instrumentalnych pod kierunkiem uznanych pedagogów. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia kilkukrotnie otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin.

W programie utwory; A. Freyera, J.J. Quantz’a, F. Kuhlau, F. Nowowiejskiego, J.B.de Boismortier’a, T.A. Nowaka i S. Mercandante.

Początek koncertu w kościele pw. Chrystusa Króla, godz. 19-ta,  bilety po 20,-zł do nabycia w kawiarni SONATA (vis a vis kościoła) lub przed koncertem przy kościele.

 

 

Zobacz również

W Świnoujściu czuć wiosnę. Przed magistratem zakwitły krokusy

Żółte i fioletowe kwiaty krokusów można podziwiać przed świnoujskim magistratem. Jeśli ciepła pogoda utrzyma się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.