Strona główna / Lokalne / Pożegnanie pracownicy w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu

Pożegnanie pracownicy w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu

Uroczyste pożegnanie odchodzącej po 42 latach pracy na emeryturę Marii Lisiak, inspektora-kierownika kancelarii ogólnej odbyło się dniu 23 sierpnia w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu. Pracownicę żegnali funkcjonariusze i pracownicy na czele z komendantem jednostki, ppłk. SG Krzysztofem Sosnowskim.

Maria Lisiak przez zdecydowaną większość swojego życia zawodowego związana była ze Strażą Graniczną. Pracę w służbach mundurowych rozpoczęła 1 lutego 1982 roku w Granicznej Placówce Kontrolnej w Świnoujściu Pomorskiej Brygady WOP, a następnie kontynuowała ją w Straży Granicznej. Przez 37 lat wykonywała obowiązki w kancelarii ogólnej począwszy od stanowiska starszego referenta do stanowiska inspektora – kierownika kancelarii ogólnej. Za swoją pracę była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana.

Pięć lat temu została wyróżniona Brązowym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej nadanym przez Ministra MSWiA, a dwa lata temu – Odznaką Pamiątkową Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Komendant ppłk SG Krzysztof Sosnowski omówił przebieg pracy odchodzącej pracownicy. Podkreślił, że Maria Lisiak dała się poznać jako rzetelny pracownik o bardzo wysokim poziomie kultury osobistej zarówno w stosunku do współpracowników, jak i również przełożonych. Zawsze bardzo sumiennie podchodziła do nowych wyzwań.

W imieniu własnym oraz funkcjonariuszy i pracowników Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu komendant ppłk SG Krzysztof Sosnowski podziękował pani Marii za wspólną pracę, życzył jej wszystkiego najlepszego i wręczył upominek oraz pamiątkowy grawerton.

Zobacz również

Będzie można pobić rekord w biegu na latarnię morską

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich, wśród wielu imprez, odbędzie się kolejna, już dziewiąta …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.