Strona główna / Lokalne / Pożegnanie pracownicy w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu

Pożegnanie pracownicy w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu

Uroczyste pożegnanie odchodzącej po 42 latach pracy na emeryturę Marii Lisiak, inspektora-kierownika kancelarii ogólnej odbyło się dniu 23 sierpnia w Placówce Straży Granicznej w Świnoujściu. Pracownicę żegnali funkcjonariusze i pracownicy na czele z komendantem jednostki, ppłk. SG Krzysztofem Sosnowskim.

Maria Lisiak przez zdecydowaną większość swojego życia zawodowego związana była ze Strażą Graniczną. Pracę w służbach mundurowych rozpoczęła 1 lutego 1982 roku w Granicznej Placówce Kontrolnej w Świnoujściu Pomorskiej Brygady WOP, a następnie kontynuowała ją w Straży Granicznej. Przez 37 lat wykonywała obowiązki w kancelarii ogólnej począwszy od stanowiska starszego referenta do stanowiska inspektora – kierownika kancelarii ogólnej. Za swoją pracę była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana.

Pięć lat temu została wyróżniona Brązowym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej nadanym przez Ministra MSWiA, a dwa lata temu – Odznaką Pamiątkową Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Komendant ppłk SG Krzysztof Sosnowski omówił przebieg pracy odchodzącej pracownicy. Podkreślił, że Maria Lisiak dała się poznać jako rzetelny pracownik o bardzo wysokim poziomie kultury osobistej zarówno w stosunku do współpracowników, jak i również przełożonych. Zawsze bardzo sumiennie podchodziła do nowych wyzwań.

W imieniu własnym oraz funkcjonariuszy i pracowników Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu komendant ppłk SG Krzysztof Sosnowski podziękował pani Marii za wspólną pracę, życzył jej wszystkiego najlepszego i wręczył upominek oraz pamiątkowy grawerton.

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.