Strona główna / Lokalne / Z centrum miasta zniknie komin ciepłowni. Spółkę czeka przeprowadzka

Z centrum miasta zniknie komin ciepłowni. Spółkę czeka przeprowadzka

Świnoujska ciepłownia – PEC zamierza przenieść przedsiębiorstwo poza ścisłe centrum miasta. Właśnie rozpoczęły się prace nad powstaniem dokumentu, który ma także dać odpowiedź czy zrezygnuje z węgla jako głównego paliwa do produkcji ciepła. Zmiany mają zostać zrealizowane w ciągu kilku najbliższych lat. Na przeniesienie ciepłowni także przyjdzie jeszcze poczekać. Spółka chce bowiem skorzystać na ten cel ze środków zewnętrznych.

– W planie zagospodarowania miasta jest działka koło oczyszczalni ścieków. Jest to obszar prawie 3 hektarów pod budowę nowej ciepłowni miejskiej. Wkrótce przystąpimy do opracowania dokumentu, który ma nam pokazać jaka jest najbardziej optymalna możliwość produkcji ciepła z różnego paliwa – mówi Grażyna Kołowiecka, prezes świnoujskiego PEC-u.

Spółka rozpocznie analizy dotyczące inwestycji w Świnoujściu. W przyszłości chce zwiększyć swój potencjał ciepłowniczy. Jak podkreśla prezes, pod uwagę brane są dwa czynniki: ochrona środowiska oraz stosunkowo niska cena dla końcowego odbiorcy ciepła.

Zobacz również

Kolejne osoby z pozytywnym wynikiem testu w Świnoujściu

O kolejnych 13.632 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Rekordowa liczba zakażonych …

6 komentarzy

  1. No i ceny ciepła 300% w górę bo dalej od centrum i większe straty ciepła, a inwestycja musi się zwrócić xd więc na korzyść 🙂

  2. Żródło finansowania ? ZPSzŚ jsko offset za port kontenerowy z zapewnienie na 5 lat paliwa z LNG ( zaraz spólki beda połączone )
    Działke sprzedać po PEC tylko takiej firmie , która :
    Zbuduje piękną wysoką zabudowe do 12 pietra ( w okolicy są wiezowce ) z rozbudowańa marina i deptakiem przy basenach.

  3. Działka koło oczyszczalni ścieków? Przecież tam są zbiorniki paliwowe

  4. no to będzie mnóstwo milionów kosztować, a tu po pecu mieszkania tak? deweloperka

  5. Znakomity pomysł, ciekawe czy diabłem podszyty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.