Strona główna / Lokalne / Awantura podczas sesji rady. Związkowcy i wybuchające petardy

Awantura podczas sesji rady. Związkowcy i wybuchające petardy

Zakłócono Sesję Rady Miasta w Świnoujściu. Rzucono petardy, które wybuchły tuż przed oknami za którymi obradowali samorządowcy. Miało to związek z wcześniejszą obecnością na sesji przewodniczącego Solidarności Woj. Zachodniopomorskiego Mieczysława Jurka.

– Moja klubowa koleżanka usłyszała dzisiaj od strony związkowej, że przywieźli za mało taczek – również dla nas. Czy o to chodziło – dopytywał radny Sławomir Nowicki. – Proszę nie rozbudzać emocji. Zarządzam 30-minutową przerwę! – odparła przewodnicząca Elżbieta Jabłońska.

W Świnoujściu ma odbyć się dziś pikieta (g.12.00) związkowców przeciw zwolnieniu pracownika z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Część radnych nie zgodziła się, aby Mieczysław Jurek Zabrał głos podczas sesji rady. Mimo tego, Przewodnicząca Rady Elżbieta Jabłońska pozwoliła wygłosić stanowisko przewodniczącemu Solidarności. To wzbudziło niezadowolenie pozostałych. Trzeba było ogłosić 30-minutową przerwę w obradach.

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

7 komentarzy

 1. Radny Nowicki musiał mieć mokro w spodniach jak usłyszał o taczkach czyli musi mieć coś na sumieniu ?

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Radni z dvpy…

 3. Radni nie znają, co znaczy walczyć o dobro społeczne bezinteresownie??? Brawa dla przewodniczącej Rady Miasta, Pani Elżbiety Jabłońskiej

 4. A co to PRL niektórym się marzy, że ich boli dopuszczenie kogoś do głosu? Demokracja ludowa to nie tu. Do Kima jedźcie najlepiej.

 5. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Jakby była zadyma, to komuchy wyskakiwali by z okien jak, to mówił Bolek.

 6. Bardzo dobrze Jabłońska zrobiła , pokazała układ jaki panuje w mieście ! Mimo różnic politycznych miedzy PO a Solidarniścią trzeba zawsze dopuszczać do głosu wszystkie strony to jest właśnie demokracja to raz , spor i tak rozstrzygnie sąd i tyle w PEC.
  To co zrobil dziś radny Nowicki razem z radną z GM( kobiecie nic sie nie podoba i nie ma własnego zdania ) to dno samorzadowe!
  Za kilka dni pewnie okaze sie ,ze powstanie nowa formalna koalicja w radzie KŚ z GM i Pisem i wtedy zacznie się jazda na maxa – mam nadzieje ze prezydent wie co robi… ???

 7. chodzi i pracownika czy o prezesa pecu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.