Strona główna / Lokalne / Dodatkowe środki na remont budynku parafialnego
DCIM100MEDIADJI_0288.JPG

Dodatkowe środki na remont budynku parafialnego

Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Gwiazdy Morza w Świnoujściu wystąpiła z wnioskiem do Rady Miasta o zwiększenie dotacji na renowację dachu oraz ściany szczytowej budynku parafialnego.

Do wniosku dołączono dwa kosztorysy wykonawcze opiewające na łączną kwotę 825.376,74 zł. Wzrost kosztów prac związany jest z rozpoczęciem prac budowlanych i poczynionymi odkrywkami, w wyniku których okazało się, że dla poprawy jakości i trwałości budynku należy wykonać dodatkowe prace nie ujęte w kosztorysie pierwotnym takie jak: izolacja z wełny mineralnej, od strony wewnętrznej i zewnętrznej dachu, wymiana deskowania w całym dachu, wymiana okien dachowych, podbicie fundamentów ściany szczytowej.

Z uwagi na to, że remont dotyczy dachu budynku, wszystkie prace muszą zostać zakończone przed okresem jesienno – zimowym. Dodatkowo przedłużenie prac o kolejny rok zwiększy koszt robót o kolejne 50.000,00 zł tj. o wydatki związane z wynajmem rusztowań. Pozostałą część kosztów remontu pokryje Parafia.

Neogotycki Kościół wraz z budynkiem parafialnym, jest cennym zabytkiem zbudowanym w XV wieku, a rozbudowanym w XIX w. Zwiększenie kwoty dotacji o 200.000,00 zł jest niezbędne do zakończenia prac remontowych w Kościele. W związku z tym Parafia w przyszłym roku nie wystąpi z wnioskiem o kolejną dotację na dofinansowanie prac konserwatorskich w obiekcie.

Zobacz również

Groźna kolizja na Zalewie Szczecińskim. Statek dopłynął do Świnoujścia z rozprutym kadłubem

100-metrowy drobnicowiec wpłynął na Zalewie Szczecińskim na element bramy torowej. Ma rozpruty kadłub. Urząd Morski …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.