Strona główna / Lokalne / Przedszkole przy ul. Bydgoskiej już tętni życiem

Przedszkole przy ul. Bydgoskiej już tętni życiem

Oczekiwane przez lata i budowane od ponad roku przedszkole przy ul. Bydgoskiej już zostało „przejęte” przez najmłodszych świnoujścian. Jego otwarcie było finalnym elementem wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2019/20.

Ostatnim akcentem uroczystości otwarcia placówki było przecięcie wstęgi. Odbyło się ono w nietypowy sposób. Wprawdzie do ceremonii poproszeni zostali znamienici goście, a wśród nich Wiceminister Edukacji Maciej Kopeć, Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc, Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i jego zastępcy Barbara Michalska i Paweł Sujka, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza czy Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga, to finalnie oddali oni nożyczki tym najmłodszym, którzy 2 września po raz pierwszy przyszli do swego, nowego przedszkola.

Wcześniej odbył się świetny pokaz tańca dzieci przedszkolnych owacyjnie przyjętych przez gości. Nie obyło się bez oficjalnych podziękowań, które wszystkim osobom, bez których nie udało by się zbudować tego przedszkola, złożył Prezydent Żmurkiewicz.

Przedszkole z oddziałami integracyjnymi zostało wybudowane przez firmą Mirbud. Sfinansowane z budżetu miasta i środków zewnętrznych pochodzących z  programu Interreg V A Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach programu: „Trzy przedszkola, dwa języki, jeden cel.”

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.