Strona główna / Lokalne / Wieża ciśnień będzie atrakcją turystyczną?

Wieża ciśnień będzie atrakcją turystyczną?

Czy wieża ciśnień położona przy Kapitanacie Portu w Świnoujściu dostanie drugie życie? Chciałaby tego jedna z radnych. Proponuje, aby obiekt wyremontować i udostępnić jako wieżę widokową.

– Wielu mieszkańców Świnoujścia obserwuje, że od wielu wielu nic się z wieżą nie dzieje, a ten obiekt o randze historycznej na pewno mógłby być zagospodarowany jako atrakcja turystyczna. Tak samo jak wieża dawnego kościoła Marcina Lutra i podnieść atrakcyjność miasta służąc turystom i mieszkańcom miasta – uważa Joanna Agatowska, radna ze Świnoujścia.

Wieża wodociągowa przeżyła dwie wojny, a także czas, gdy w Basenie Północnym stacjonowało wojsko radzieckie. Jego gospodarz OSIR Wyspiarz zlecił ekspertyzę techniczną. Niestety stan obiektu jest bardzo zły.

 

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

2 komentarze

  1. Z daleka widać, że to to jest mocno popękane. Zdaje się sąsiednie budynki (wyglądające na pamiętające czasy IWŚ albo starsze) są w trakcie wyburzania. Pewnie zanik ktoś coś wymyśli w sprawie wieży tą też wyburzą. Najłatwiej jest wyburzać historię zamiast o nią dbać.

  2. A czyja to wina, że stan wieży jest bardzo zły??? Prawie 20 lat rządów Żmurkiewicza to za mało, żeby podjąć jedną mądrą decyzję? Dobrze , że radna Agatowska zwróciła uwagę na ten problem. Jestem za.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.