Strona główna / Lokalne / Wieża ciśnień będzie atrakcją turystyczną?

Wieża ciśnień będzie atrakcją turystyczną?

Czy wieża ciśnień położona przy Kapitanacie Portu w Świnoujściu dostanie drugie życie? Chciałaby tego jedna z radnych. Proponuje, aby obiekt wyremontować i udostępnić jako wieżę widokową.

– Wielu mieszkańców Świnoujścia obserwuje, że od wielu wielu nic się z wieżą nie dzieje, a ten obiekt o randze historycznej na pewno mógłby być zagospodarowany jako atrakcja turystyczna. Tak samo jak wieża dawnego kościoła Marcina Lutra i podnieść atrakcyjność miasta służąc turystom i mieszkańcom miasta – uważa Joanna Agatowska, radna ze Świnoujścia.

Wieża wodociągowa przeżyła dwie wojny, a także czas, gdy w Basenie Północnym stacjonowało wojsko radzieckie. Jego gospodarz OSIR Wyspiarz zlecił ekspertyzę techniczną. Niestety stan obiektu jest bardzo zły.

 

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

2 komentarze

  1. Z daleka widać, że to to jest mocno popękane. Zdaje się sąsiednie budynki (wyglądające na pamiętające czasy IWŚ albo starsze) są w trakcie wyburzania. Pewnie zanik ktoś coś wymyśli w sprawie wieży tą też wyburzą. Najłatwiej jest wyburzać historię zamiast o nią dbać.

  2. A czyja to wina, że stan wieży jest bardzo zły??? Prawie 20 lat rządów Żmurkiewicza to za mało, żeby podjąć jedną mądrą decyzję? Dobrze , że radna Agatowska zwróciła uwagę na ten problem. Jestem za.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.