Strona główna / Lokalne / MOPR organizuje piknik rodzinny

MOPR organizuje piknik rodzinny

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu każdego roku organizują Kampanię Promującą Rodzicielstwo Zastępcze. Rodzic zastępczy to osoba, która zgodnie z określonymi prawem procedurami przejmuje opiekę nad dzieckiem w sytuacji, gdy jego rodzice z różnych względów nie mogą jej dalej sprawować (np. sieroctwo, zaniedbanie, alkoholizm, przemoc).

W tym roku odbędą się dwie imprezy. Podobnie jak w roku ubiegłym, w tym roku centralnym punktem Kampanii będzie miejska impreza – Piknik Rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych mieszkańców naszego Miasta i ich rodziców, która odbędzie się 15 września 2019r. w godzinach od 14 00 do 1700 w Muszli Koncertowej w Świnoujściu. Imprezę rozpocznie występ Orkiestry Wojskowej. Będą także inne atrakcje: występ klauna, pokaz iluzji, animacje jak np. wielkie bańkowanie, malowanie twarzy, wodne eksperymenty, pokazy sztuk walki i inne. Dla mieszkańców naszego Miasta, zarówno dużych jak i małych będzie poczęstunek: grochówka i wata cukrowa.

Podczas pikniku będzie miał miejsce również słodki kiermasz zorganizowany przez Drużynę Aniołów i Szpital Miejski im. Jana Garduły. DKMS przeprowadzi rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

Natomiast dzień wcześniej, w sobotę 14 września 2019r. odbędzie się po raz pierwszy organizowany w ramach Kampanii – Parkrun. Jest to bieg na dystansie 5km organizowany cyklicznie w ciągu roku. Rozpoczęcie biegów o godzinie 9 00 w Parku Zdrojowym. Dla wszystkich uczestników mamy pamiątkowe medale.

Mając powyższe na względzie, proszę o umieszczenie informacji o imprezie – Pikniku Rodzinnym (plakat w formie elektronicznej w załączeniu) w widocznym miejscu na  Państwa stronach internetowych. Zapraszam też serdecznie do zrelacjonowania przebiegu pikniku, poprzez fotorelację i umieszczenie zdjęć na stronie internetowej.

Przychylając się do prośby wpiszecie się Państwo w szlachetną ideę poszukiwania rodzin dla dzieci, którym rodzice biologiczni nie zapewniają miłości, bezpieczeństwa i właściwych warunków do życia.

Wszelkich dodatkowych informacji mogą udzielić pracownicy Działu Pieczy Zastępczej i Poradnictwa Specjalistycznego MOPR (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, tel. 913225483, 913225496).

Zobacz również

WOŚP. Prawie 15 tys. złotych zebrał tunel pod Świną

Za rekordową kwotę 7.100 złotych mieszkaniec Siedlec wylicytował zaproszenie na wyjątkowy spacer podwodnym tunelem pomiędzy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.