poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Grzebowisko dla zwierząt już wkrótce w naszym mieście!

Grzebowisko dla zwierząt już wkrótce w naszym mieście!

6 września członkowie zarządu Stowarzyszenia Grupa Morska – Cała Naprzód uczestniczyli w spotkaniu z Zastępcą Prezydenta Panią Barbarą Michalską, w sprawie utworzenia grzebowiska dla zwierząt oraz wybiegu dla psów. Spotkanie podsumowało trwające już od jakiegoś czasu wspólne działania Grupy Morskiej oraz Pani Prezydent, mające na celu zrealizowanie tych pilnych inwestycji. 

Gdzie leży problem?

Wiele osób traktuje swojego pupila jak członka rodziny. Gdy przychodzi smutna chwila rozstania ze zwierzątkiem pojawia się pytanie co dalej? W obecnej chwili jedynym legalnym działaniem jest utylizacja zwierzęcia. Ciężko jednak wyobrazić sobie poddanie członka rodziny utylizacji. Pochowanie zwierzęcia we własnym ogródku czy też lesie jest w Polsce zabronione i może wiązać się z wysoką grzywną. Dla osób stających przed takim problemem jest to sytuacja patowa.

Nadchodzi rozwiązanie

Rozwiązaniem problemu jest grzebowisko dla zwierząt czyli miejsce, w którym będzie można legalnie pochować swojego pupila. Radni klubu Grupa Morska – Cała Naprzód złożyli na ręce Prezydenta interpelację w tej sprawie. Odpowiedź władz miasta była pozytywna. Grzebowisko powstanie w Świnoujściu na wydzielonej części nowego cmentarza komunalnego. W tym momencie prawie wszystko jest gotowe do rozpoczęcia realizacji tej inwestycji. W przeciągu najbliższych kilku miesięcy cmentarz dla zwierząt zostanie otwarty.

Wybieg dla psów

Podczas spotkania poruszono również kwestię wybiegu dla psów czyli miejsca, w którym czworonogi będą mogły pobiegać, pobawić się czy też poćwiczyć. Tutaj pojawia się problem lokalizacji. Jednym z pomysłów było stworzenie takiego wybiegu w Parku Zdrojowym. Będzie to możliwe jednak dopiero po zakończeniu rewitalizacji Parku. Dlatego będą trwały poszukiwania innego miejsca i gdy tylko takie się znajdzie, rozpoczną się prace nad przygotowaniem wybiegu.

Wiceprezes Stowarzyszenia Grupa Morska – Cała Naprzód

Krystian Kośmider

 

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Jeden komentarz

  1. wybieg – NIE !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.