Strona główna / Lokalne / ETZT. Sprawdziliśmy, kto na serio podróżuje ekologicznie

ETZT. Sprawdziliśmy, kto na serio podróżuje ekologicznie

W poniedziałek rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Przez 7 dni aktywiści i urzędnicy będą namawiać mieszkańców do korzystania z alternatywnego transportu – rowerów, autobusów i hulajnóg.

Sprawdziliśmy, kto faktycznie wziął sobie do serca ideę tygodnia bez samochodu. Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz przyszedł do pracy pieszo, podobnie jego zastępca Paweł Sujka. Z kolei Barbara Michalska, zastępca prezydenta odpowiedzialna z miejskie inwestycje przyjechała do magistratu na rowerze.

W pracy jednak wszyscy poruszali się służbowymi samochodami. Całe szczęście, że nie wozili powietrza i w jednym samochodzie był komplet pasażerów.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – tydzień zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku odbywający się regularnie w dniach od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu.

Zobacz również

Jutro kasowniki w autobusach będą wyłączne

Obchodzony co roku 22 września Dzień bez Samochodu wieńczy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Dlatego w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.