Strona główna / Lokalne / Otwarto nową promenadę. Rowerzyści ścigali się z rolkarzami. Zdjęcia!

Otwarto nową promenadę. Rowerzyści ścigali się z rolkarzami. Zdjęcia!

950 – tyle metrów ma nowa, świnoujska Promenada Zdrowia, którą oficjalne otwarto w poniedziałek. Miejsce zostało zaprojektowane i wykonane tak, aby służyło pieszym, cyklistom oraz amatorom rolek, hulajnóg i wrotek.

Po promenadzie można było spacerować od kilku tygodni, jednak dopiero w poniedziałek z placu budowy zeszli już budowlańcy i oficjalnie ją otwarto.

– Kosztowało nas to bardzo dużo energii i stresu.  O efekt końcowy się nie martwiłam, natomiast sama inwestycja była bardzo trudniejsza niż zakładaliśmy to na początku.  Stworzenie dodatkowego ciągu rekreacyjnego, po którym można spokojnie przejechać rowerem, na rolkach, czy przespacerować się było bardzo potrzebne. Promenada historyczna była już zatłoczona i nie każdy czuł się tam dobrze. Nowa promenada była od zawsze w planach zagospodarowania – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Łącznie spacer promenadowym szlakiem przekracza już 2 kilometry.

 

Zobacz również

Rozpoczeły się szczepienia seniorów przeciw grypie. Na początek najstarsi

W świnoujskim szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciw grypie. Pan Władysław (na zdjęciu) jest jednym z …

Jeden komentarz

  1. wieczorami na tej zdrowotnej ścieżce rowerowej rozsiadają się na ławkach ekipy z piwami i rowerem przejechać nie można tak się zbierają patole, po co tam te ławki, tylko przeszkadzają rowerzystom, ławek jest dosyć na ścieżce zdrowia ale po co ławki poniżej na pasie dla rowerów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.