Strona główna / Lokalne / Na dawnej strzelnicy LOK powstanie tor przeszkód do ćwiczenia tężyzny fizycznej?

Na dawnej strzelnicy LOK powstanie tor przeszkód do ćwiczenia tężyzny fizycznej?

W Świnoujściu mieszkańcy chcą stworzyć tor przeszkód dla dzieci i dorosłych. Pod takim projektem do budżetu obywatelskiego podpisało się już ponad 100 osób. Z dnia na dzień przybywa podpisów.

– W naszym mieście jest niewiele miejsc, które aktywnie łączyłoby pokolenia. Jest to poszerzenie gamy siłowni oraz parków Street Workout’u, które cieszą się dużą popularnością. Mieszkają u nas ludzie, którzy stratują w tego typu biegach, jednak nie mają gdzie przeprowadzać specjalistycznego treningu. Nasze miasto może pochwalić się duża ilością biegaczy biegów miejskich, którzy również z przyjemnością  przeprowadzaliby własne treningi na torach przeszkodowych, bramach, gdyż jest to również część ich ćwiczeń i przygotowywania się do startów w zawodach, w których odnoszą coraz to większe osiągnięcia, jednocześnie promując tym nasze miasto – przekonuje Krzysztof Jachira – pomysłodawca.

Dziś dawna strzelnica LOK to miejsce jest niezagospodarowane – są chaszcze i leży gruz. Władze miasta od dawna nie mają pomysłu co zrobić z tym terenem. Czy teraz uda się ożywić to miejsce? Przekonamy się wkrótce. Głosować można do 27 września.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.