Strona główna / Lokalne / Na dawnej strzelnicy LOK powstanie tor przeszkód do ćwiczenia tężyzny fizycznej?

Na dawnej strzelnicy LOK powstanie tor przeszkód do ćwiczenia tężyzny fizycznej?

W Świnoujściu mieszkańcy chcą stworzyć tor przeszkód dla dzieci i dorosłych. Pod takim projektem do budżetu obywatelskiego podpisało się już ponad 100 osób. Z dnia na dzień przybywa podpisów.

– W naszym mieście jest niewiele miejsc, które aktywnie łączyłoby pokolenia. Jest to poszerzenie gamy siłowni oraz parków Street Workout’u, które cieszą się dużą popularnością. Mieszkają u nas ludzie, którzy stratują w tego typu biegach, jednak nie mają gdzie przeprowadzać specjalistycznego treningu. Nasze miasto może pochwalić się duża ilością biegaczy biegów miejskich, którzy również z przyjemnością  przeprowadzaliby własne treningi na torach przeszkodowych, bramach, gdyż jest to również część ich ćwiczeń i przygotowywania się do startów w zawodach, w których odnoszą coraz to większe osiągnięcia, jednocześnie promując tym nasze miasto – przekonuje Krzysztof Jachira – pomysłodawca.

Dziś dawna strzelnica LOK to miejsce jest niezagospodarowane – są chaszcze i leży gruz. Władze miasta od dawna nie mają pomysłu co zrobić z tym terenem. Czy teraz uda się ożywić to miejsce? Przekonamy się wkrótce. Głosować można do 27 września.

Zobacz również

Strażacy przyjechali na ratunek młodej mewie

Młode mewy uczą się latać. Jednym to wychodzi lepiej, innym mniej. Jeden z ptaków zahaczył …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.