Strona główna / Lokalne / Niewybuch. Będzie trzeba zaangażować „znaczne siły i środki”

Niewybuch. Będzie trzeba zaangażować „znaczne siły i środki”

Unieszkodliwienie ponad 5-tonowej bomby lotniczej znalezionej w Świnoujściu, będzie niespotykaną dotąd operacją. Konieczne będzie zaangażowanie wojska oraz innych służb. Niewykluczona będzie także ewakuacja mieszkańców – informuje Twoje Radio 99,5 FM.

– Znalezisko zostało potwierdzone, to lotnicza bomba pochodzenia brytyjskiego typu Tallboy. Analizowane są różne warianty neutralizacji tego niewybuchu. Jednak na ten moment jest za wcześnie, aby powiedzieć kiedy będzie neutralizowany i jakie działania w związku z tym będą podejmowane. Znalezisko jest jedno z największych z jakim do tej pory mieliśmy do czynienia.  Na pewno wiemy, że będą musiały być zaangażowane znacznie większe siły i środki – informuje Agnieszka Muchla-Łagosz, rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego.

Bomba leży na torze wodnym Szczecin – Świnoujście. Na razie bomba została oznaczona boją w kolorze żółtym.

Wszystko jest pod kontrolą, znalezisko jest zabezpieczone, więc nie powinniśmy mieć żadnych powodów do niepokoju – uspokaja rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego.

Bez żadnych problemów funkcjonuje przeprawa promów typu Karsibór.

 

 

Zobacz również

Międzyzdroje. Wszystkie kąpieliska są bezpieczne i stale kontrolowane

Na chwilę obecną w Międzyzdrojach nie ma skażeń naszych wód – Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. …

3 komentarze

  1. A po co ewakuacja? Żeby robić kolejne przedstawienie? Wystarczy obiekt przesunąć na rozległy obszar Zalewu Szczecińskiego poza torem żeglugowym i tam detonować.

  2. jaka ewakuacja mieszkańców chyba ci co o tym piszą i chcą sie tego podjąć to nie powiem kim są ciężko pomyśleć i bombę podnieść ale nie wyciągać na powierzchnię i ciągnąć pod wodą na poligon morski czy ktos o tym pomyślał i tam nurkowie założą ładunki i wysadza ale nie lepiej ewakuować miasto no debile nie eksperci

    • Ludzie jak walnie te 5 trotulu to rozszcelnia się zbiorniki gazu na Warszawie I po Świnoujściu zostanie dziura widoczna z kosmosu. Anglicy powinni zapłacić za neutralizacje. Każdemu radzę wyjechać że Świnoujścia do czasu wyjaśnienia sprawy. Jak znam życie to taki Kaziu z Mietkiem będzie to rozbierać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.