środa , 5 października 2022
Strona główna / Hobby / 10 Madzi i 100 Tadeusza na parkrunie

10 Madzi i 100 Tadeusza na parkrunie

Mawiają „że na świecie pewne jest tylko śmierć i podatki” lecz ostatnio pojawiła się nowa opcja – parkrun Świnoujście. Byliśmy w sobotę rano w świnoujskim Parku Zdrojowym i faktycznie odbyła się kolejna – 168 już edycja tego biegu, a organizujący go wolontariusze wcale nie składają broni i zarzekają się, że nie mają zamiaru przestać organizować parkrun Świnoujście. Trzymamy za słowo.

Wracając do samego przebiegu sobotniej zabawy z bieganiem, truchtaniem i chodzeniem, na starcie stanęło 62 uczestników. Tyle samo uczestników ukończyło zawody z czego niezmiernie się cieszymy. Przed biegiem o prawidłowe funkcjonowanie mięśni, stawów, koordynacji i tego wszystkiego co w ludzkim ciele jest potrzebne do aktywności sportowej zadbał zaprzyjaźniony instruktor OCR Krzysztof JACHIRA. Niektórzy po rozgrzewce dowiedzieli się o istnieniu mięśni w swoim ciele o istnieniu których nie mieli pojęcia. Gdy już wszyscy rozgrzani udali się na linię startu do pięciokilometrowego biegu, tuż przed odliczaniem miała miejsce miła ceremonia wręczenia dyplomów za pokonanie kolejnych parkrunów. I tak w blasku fleszy i przy gromkich brawach za pokonanie 10 biegów w kategorii Junior swój dyplom otrzymała Magda SIKORA, a za 100 parkrunów w kategorii Open swój dyplom oraz prawo do noszenia czarnej koszulki otrzymał Tadeusz OLSZYK. Raz jeszcze gratulujemy.

Po tej sympatycznej chwili zaczął się jakże wyczekiwany bieg, w którym najlepiej wśród pań spisały się: Dominika „Duszek” DUSZKIEWICZ (24:17), Klaudyna MAŁOCHA (25:56) oraz Patrycja APERLIŃSKA (26:01). Wśród panów natomiast, najlepszymi wynikami mogli pochwalić się dzisiaj: Maciej GOŁĘBIOWSKI (21:01), Damian MIKIEWICZ (21:15) i Marek JASIUCHNA (22:03). Gościliśmy dzisiaj 6 debiutantów w naszej lokalizacji a 7 osób poprawiło swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Gratulujemy wyników oraz pokonania dystansu wszystkim uczestnikom a szczegółowych wyników należy szukać na: https://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/.

Dodatkową atrakcją sobotniego spotkania było sadzenie kwiatów na specjalnie przygotowanej z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rabatce. Każdy kto ukończył 5 km dystans –  na mecie otrzymał garść cebulek kwiatowych z rąk pani Wioletty NAWROCKIEJ – naczelnika Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej (notabene długoletniego sympatyka parkrun), aby wnieść własny wkład w upiększanie naszego miasta.

Nad poprawnym, sprawnym, miłym i sympatycznym przebiegiem #168 parkrun Świnoujście czuwało dzisiaj 19 wolontariuszy, którzy przy wsparciu naszych lokalnych partnerów – Hotel „Trzy Wyspy” i Uzdrowisko Świnoujście S. A. – jak zwykle spisali się na medal za co im serdecznie dziękujemy.

A za tydzień pierwszy jesienny a zarazem ostatni wrześniowy #169 parkrun Świnoujście, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Startujemy jak zwykle punktualnie o godzinie 9.00 ze startu usytuowanego w Parku Zdrojowym na wysokości boiska. Będziemy na Was czekać.

Zespół parkrun Świnoujście

Zobacz również

Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej opóźniona o cztery miesiące

Remont ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu opóźnia się już o cztery miesiące. Zgodnie z umową miała …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.