Strona główna / Hobby / 10 Madzi i 100 Tadeusza na parkrunie

10 Madzi i 100 Tadeusza na parkrunie

Mawiają „że na świecie pewne jest tylko śmierć i podatki” lecz ostatnio pojawiła się nowa opcja – parkrun Świnoujście. Byliśmy w sobotę rano w świnoujskim Parku Zdrojowym i faktycznie odbyła się kolejna – 168 już edycja tego biegu, a organizujący go wolontariusze wcale nie składają broni i zarzekają się, że nie mają zamiaru przestać organizować parkrun Świnoujście. Trzymamy za słowo.

Wracając do samego przebiegu sobotniej zabawy z bieganiem, truchtaniem i chodzeniem, na starcie stanęło 62 uczestników. Tyle samo uczestników ukończyło zawody z czego niezmiernie się cieszymy. Przed biegiem o prawidłowe funkcjonowanie mięśni, stawów, koordynacji i tego wszystkiego co w ludzkim ciele jest potrzebne do aktywności sportowej zadbał zaprzyjaźniony instruktor OCR Krzysztof JACHIRA. Niektórzy po rozgrzewce dowiedzieli się o istnieniu mięśni w swoim ciele o istnieniu których nie mieli pojęcia. Gdy już wszyscy rozgrzani udali się na linię startu do pięciokilometrowego biegu, tuż przed odliczaniem miała miejsce miła ceremonia wręczenia dyplomów za pokonanie kolejnych parkrunów. I tak w blasku fleszy i przy gromkich brawach za pokonanie 10 biegów w kategorii Junior swój dyplom otrzymała Magda SIKORA, a za 100 parkrunów w kategorii Open swój dyplom oraz prawo do noszenia czarnej koszulki otrzymał Tadeusz OLSZYK. Raz jeszcze gratulujemy.

Po tej sympatycznej chwili zaczął się jakże wyczekiwany bieg, w którym najlepiej wśród pań spisały się: Dominika „Duszek” DUSZKIEWICZ (24:17), Klaudyna MAŁOCHA (25:56) oraz Patrycja APERLIŃSKA (26:01). Wśród panów natomiast, najlepszymi wynikami mogli pochwalić się dzisiaj: Maciej GOŁĘBIOWSKI (21:01), Damian MIKIEWICZ (21:15) i Marek JASIUCHNA (22:03). Gościliśmy dzisiaj 6 debiutantów w naszej lokalizacji a 7 osób poprawiło swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Gratulujemy wyników oraz pokonania dystansu wszystkim uczestnikom a szczegółowych wyników należy szukać na: https://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/.

Dodatkową atrakcją sobotniego spotkania było sadzenie kwiatów na specjalnie przygotowanej z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rabatce. Każdy kto ukończył 5 km dystans –  na mecie otrzymał garść cebulek kwiatowych z rąk pani Wioletty NAWROCKIEJ – naczelnika Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej (notabene długoletniego sympatyka parkrun), aby wnieść własny wkład w upiększanie naszego miasta.

Nad poprawnym, sprawnym, miłym i sympatycznym przebiegiem #168 parkrun Świnoujście czuwało dzisiaj 19 wolontariuszy, którzy przy wsparciu naszych lokalnych partnerów – Hotel „Trzy Wyspy” i Uzdrowisko Świnoujście S. A. – jak zwykle spisali się na medal za co im serdecznie dziękujemy.

A za tydzień pierwszy jesienny a zarazem ostatni wrześniowy #169 parkrun Świnoujście, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Startujemy jak zwykle punktualnie o godzinie 9.00 ze startu usytuowanego w Parku Zdrojowym na wysokości boiska. Będziemy na Was czekać.

Zespół parkrun Świnoujście

Zobacz również

AP Baltica Świnoujście na turnieju międzynarodowym

Dnia 20.06.2021r. drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Baltica zagrała na międzynarodowym turnieju Chemik Cup w Policach. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.