Strona główna / Lokalne / Kotka ma już swój domek. Pomogła fundacja i prezes Uzdrowiska Świnoujście

Kotka ma już swój domek. Pomogła fundacja i prezes Uzdrowiska Świnoujście

Kotce żyjącej przy skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z Krzywoustego groziła zima bez drewnianego domku. Jej dotychczasowe schronienie usunięto z prywatnej posesji, a na płocie powieszono kartkę ze stanowczą prośbą o niedokarmianie zwierzaka.

Wolno żyjąca kotka mieszka w tym miejscu od kilku lat. Regularnie jest dokarmiana przez społecznych opiekunów. Kilka dni temu budka z prywatnej posesji zniknęła. Jak się później okazało, nie było to spowodowane działalnością wandali, lecz zarządzających terenem. Brak domku zaniepokoił wielu ludzi, inni wprost nie kryli złości wobec właściciela jednego z hoteli.

Sprawą zajęła się Fundacja Animals Przystań Świnoujście. Dzięki pomocy prezesa Uzdrowiska Świnoujście Dariusza Śliwińskiego, zwierzak ma już schronienie przed zimą. Drewniany domek przeniesiono kilka metrów dalej, tuż przy przy budynku „Henryk”.

– Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Uzdrowisk w Świnoujściu, za wyrażenie zgody na postawienie budki na terenie DW. Henryk. Dziękujemy za empatię i pomoc. Czasem tak nie wiele trzeba, trochę dobrej woli i chęci, by pomóc zwierzęciu, które by przetrwać potrzebuje naszej, ludzkiej pomocy – napisali przedstawiciele fundacji.

Foto: Fundacja Animals Przystań Świnoujście

Zobacz również

WOŚP. Prawie 15 tys. złotych zebrał tunel pod Świną

Za rekordową kwotę 7.100 złotych mieszkaniec Siedlec wylicytował zaproszenie na wyjątkowy spacer podwodnym tunelem pomiędzy …

2 komentarze

  1. to jest kotka studzienkowa 🙂 – niemal żywa ikona skrzyżowania przy Henryku. Dobra decyzja prezesa uzdrowiska co do zgody na ustawienie domku przy Henryku.

  2. Super fajnie ,ze kotka Henia ma swoja budke wlasnie przy Henryku .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.