Strona główna / Lokalne / W niedzielę na niebie będzie mnóstwo latawców

W niedzielę na niebie będzie mnóstwo latawców

Do Świnoujścia wielkimi krokami zbliża się Święto Latawca. Zgodnie z tradycją pod koniec września na plaży organizowane są zawody latawcowe. Za najładniejsze konstrukcje – nagrody i dyplomy.

– Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Nasza impreza to już tradycja. Odbywa się co roku na przełomie września i października. To okazja do aktywnego, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Największa frajda, to widok na niebie latawca, którego samemu się zrobiło – mówi Paweł Sujka.

Celem zawodów jest popularyzacja wiedzy zdobywanej na lekcjach, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej, które pomogą w nawiązywaniu kontaktów między uczniami i wpłyną na rozwijanie więzi międzypokoleniowych. Dzięki budowie modeli latających uczestnicy konkursu będą mieli okazję teoretycznego i praktycznego poznania zasad aerodynamiki i podstawowych praw fizyki.

Zawodnicy podzieleni będą na kategorie wiekowe.

Święto co roku przyciąga dziesiątki osób, nie tylko ze Świnoujścia. Impreza rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.

Zobacz również

Od 1 czerwca  zmiana rozkładów jazdy autobusów miejskich

„Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. informuje, że od 1 czerwca 2020 r. zmianie ulegają rozkłady …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.