Strona główna / Lokalne / W niedzielę na niebie będzie mnóstwo latawców

W niedzielę na niebie będzie mnóstwo latawców

Do Świnoujścia wielkimi krokami zbliża się Święto Latawca. Zgodnie z tradycją pod koniec września na plaży organizowane są zawody latawcowe. Za najładniejsze konstrukcje – nagrody i dyplomy.

– Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Nasza impreza to już tradycja. Odbywa się co roku na przełomie września i października. To okazja do aktywnego, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Największa frajda, to widok na niebie latawca, którego samemu się zrobiło – mówi Paweł Sujka.

Celem zawodów jest popularyzacja wiedzy zdobywanej na lekcjach, zachęcenie uczniów do praktycznego zastosowania wiedzy szkolnej, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych, różnorodnymi formami pracy twórczej, które pomogą w nawiązywaniu kontaktów między uczniami i wpłyną na rozwijanie więzi międzypokoleniowych. Dzięki budowie modeli latających uczestnicy konkursu będą mieli okazję teoretycznego i praktycznego poznania zasad aerodynamiki i podstawowych praw fizyki.

Zawodnicy podzieleni będą na kategorie wiekowe.

Święto co roku przyciąga dziesiątki osób, nie tylko ze Świnoujścia. Impreza rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.