Strona główna / Lokalne / Policjanci ostrzegali dzieci przed nienawiścią w internecie

Policjanci ostrzegali dzieci przed nienawiścią w internecie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu poprowadzili zajęcia z młodzieżą szkolną z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy. Funkcjonariusze podczas spotkania tłumaczyli uczniom, czym tak naprawdę jest przemoc, jakie przybiera formy i do czego może prowadzić. Poruszony został także problem „hejtu”, na który narażony jest każdy użytkownik internetu.

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy obchodzony jest 2 października, z tej okazji policjanci spotkali się z uczniami, aby poruszyć problem przemocy i poradzić, jak należy walczyć z przemocą, która może dotknąć nas lub osoby z naszego otoczenia.

Funkcjonariusze podczas spotkania z młodzieżą opowiedzieli, jakie formy może przybrać przemoc, jak należy reagować na przemoc oraz dlaczego zjawisko „hejtu” jest także przemocą, która może dotknąć każdego użytkownika internetu, a w szczególności młode osoby, które korzystają z portali społecznościowych.

Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, zadając pytania oraz opowiadając, jak walczą ze zjawiskiem „hejtu” w internecie.

st. post. Kamil Zwierzchowski

Zobacz również

Skrzyżowanie ze światłami lepsze od ronda?

Zmotoryzowani mieszkańcy zastanawiają się, czy po otwarciu tunelu w Świnoujściu ruch na ulicach nadmorskiego miasta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.