Strona główna / Lokalne / Rywalizacja na liście PIS. Ze Świnoujścia dwoje kandydatów. Zobacz film!

Rywalizacja na liście PIS. Ze Świnoujścia dwoje kandydatów. Zobacz film!

Partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość postanowiła, że ze Świnoujścia będzie startowało dwoje kandydatów: Marek Posobkiewicz – Główny Inspektor Sanitarny MSWiA oraz Agnieszka Stój – członek zarządu Terminala Promowego w Świnoujściu. Pierwszy kandydat zorganizował w czwartek śniadanie prasowe, podczas którego wytłumaczył dlaczego zamierza ubiegać się o mandat posła.

– Jako lekarz mieszkający w Świnoujściu, bliskie są mi sprawy Świnoujścia i tego regionu. Przez ostatnie lata poznałem system administracyjny w kraju i dlatego jestem w stanie wykorzystać to w dobry sposób dla dobra mieszkańców Świnoujścia oraz mieszkańców Polski – powiedział Marek Posobkiewicz.

Prawo i Sprawiedliwość podczas najbliższych wyborów ma szansę na kilka mandatów z okręgu 41 obejmującego Świnoujście. Jeżeli kandydat ze Świnoujścia dostanie w kolejności największą liczbę głosów, może dostać się do sejmu.

Wystawienie dwojga kandydatów z tak małej miejscowości zawsze wiąże się z ryzykiem, że głosy podzielą się, co w rezultacie doprowadzi do osłabienia każdego z nich, a finalnie ma znaczenie na wynik całej listy.

– Każdy ma jakąś swoją wartość. Ja stawiam na szali swoją inteligencję i uczuciowość. Mam nadzieję, że ci którzy mnie znają, oddadzą na mnie głos. Wiele partii wystawia kilku kandydatów w różnych miejscowościach. Każdy, kto jest wartością dodaną do listy, może kandydować – podsumował Marek Posobkiewicz.

Podział mandatów liczy się matematyczną metodą D’Hondta. Od liczby głosów oddanych na całą listę zależy kto dostanie się do sejmu. Ze Świnoujścia kandyduje 2 kandydatów z listy PiS, 1 z Lewicy, 1 z Konfederacji oraz 1 z Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz również

Uwaga. Dziś znów może powiać

Wiatr od 40 do 55 km/h, a w porywach nawet do 75 km/h – przewidują …

7 komentarzy

  1. Hmmm….konkurencja pomiędzy członkami PiS w Świnoujściu ?
    Niedawno pisano o tym że plakaty pani Stój…nieznany sprawca….wymazał psią kupą 🙂

  2. “Wystawienie dwojga kandydatów z tak małej miejscowości zawsze wiąże się z ryzykiem, że głosy podzielą się, co w rezultacie doprowadzi do osłabienia każdego z nich, a finalnie ma znaczenie na wynik całej listy” Cel takiego zabiegu jest oczywisty Brudziński zadbał tym o to by z Świnoujścia nikt nie zdobył mandatu przy “ciągu PIS” na 5 -6 mandatów w 41 okręgu wyb.By samemu sankcjonować miejsca biorące mandaty wyborcze. Matematyka i cynizm bezideowego koniunkturalisty.

  3. Bardzo dobry kandydat! Brawo! W lokalnym PiSie powinno być więcej takich osób jak p.Marek, trzeba zmienić wizerunek PiS w Świnoujściu!

  4. No ten pan jest bardzo SKROMNY jak typowy PISIOR skoro stawia na szali swoją inteligencję i uczuciowość. Ratuj nas Panie Boże przed takim snobami i arogantami, którzy zamiast powiedzieć co chcieliby zrobić dla mieszkańców Świnoujścia, sami siebie tylko chwalą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.