Strona główna / Lokalne / Rywalizacja na liście PIS. Ze Świnoujścia dwoje kandydatów. Zobacz film!

Rywalizacja na liście PIS. Ze Świnoujścia dwoje kandydatów. Zobacz film!

Partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość postanowiła, że ze Świnoujścia będzie startowało dwoje kandydatów: Marek Posobkiewicz – Główny Inspektor Sanitarny MSWiA oraz Agnieszka Stój – członek zarządu Terminala Promowego w Świnoujściu. Pierwszy kandydat zorganizował w czwartek śniadanie prasowe, podczas którego wytłumaczył dlaczego zamierza ubiegać się o mandat posła.

– Jako lekarz mieszkający w Świnoujściu, bliskie są mi sprawy Świnoujścia i tego regionu. Przez ostatnie lata poznałem system administracyjny w kraju i dlatego jestem w stanie wykorzystać to w dobry sposób dla dobra mieszkańców Świnoujścia oraz mieszkańców Polski – powiedział Marek Posobkiewicz.

Prawo i Sprawiedliwość podczas najbliższych wyborów ma szansę na kilka mandatów z okręgu 41 obejmującego Świnoujście. Jeżeli kandydat ze Świnoujścia dostanie w kolejności największą liczbę głosów, może dostać się do sejmu.

Wystawienie dwojga kandydatów z tak małej miejscowości zawsze wiąże się z ryzykiem, że głosy podzielą się, co w rezultacie doprowadzi do osłabienia każdego z nich, a finalnie ma znaczenie na wynik całej listy.

– Każdy ma jakąś swoją wartość. Ja stawiam na szali swoją inteligencję i uczuciowość. Mam nadzieję, że ci którzy mnie znają, oddadzą na mnie głos. Wiele partii wystawia kilku kandydatów w różnych miejscowościach. Każdy, kto jest wartością dodaną do listy, może kandydować – podsumował Marek Posobkiewicz.

Podział mandatów liczy się matematyczną metodą D’Hondta. Od liczby głosów oddanych na całą listę zależy kto dostanie się do sejmu. Ze Świnoujścia kandyduje 2 kandydatów z listy PiS, 1 z Lewicy, 1 z Konfederacji oraz 1 z Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz również

Jacek i Michał na zawodach w zimowym pływaniu w Gdyni

W dniach 4-5.02.2023 r. w Gdyni na Marinie Gdyńskiej odbyły się zawody zimowego pływania Gdynia …

7 komentarzy

  1. Hmmm….konkurencja pomiędzy członkami PiS w Świnoujściu ?
    Niedawno pisano o tym że plakaty pani Stój…nieznany sprawca….wymazał psią kupą 🙂

  2. „Wystawienie dwojga kandydatów z tak małej miejscowości zawsze wiąże się z ryzykiem, że głosy podzielą się, co w rezultacie doprowadzi do osłabienia każdego z nich, a finalnie ma znaczenie na wynik całej listy” Cel takiego zabiegu jest oczywisty Brudziński zadbał tym o to by z Świnoujścia nikt nie zdobył mandatu przy „ciągu PIS” na 5 -6 mandatów w 41 okręgu wyb.By samemu sankcjonować miejsca biorące mandaty wyborcze. Matematyka i cynizm bezideowego koniunkturalisty.

  3. Bardzo dobry kandydat! Brawo! W lokalnym PiSie powinno być więcej takich osób jak p.Marek, trzeba zmienić wizerunek PiS w Świnoujściu!

  4. No ten pan jest bardzo SKROMNY jak typowy PISIOR skoro stawia na szali swoją inteligencję i uczuciowość. Ratuj nas Panie Boże przed takim snobami i arogantami, którzy zamiast powiedzieć co chcieliby zrobić dla mieszkańców Świnoujścia, sami siebie tylko chwalą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.