Strona główna / Lokalne / Nie zaszczepisz dziecka, możesz nie dostać 500+

Nie zaszczepisz dziecka, możesz nie dostać 500+

Rodzice, którzy nie zaszczepią swoich dzieci, nie dostaną świadczenia 500+, ani żadnej innej pomocy społecznej – takie rozwiązanie proponuje Główny Inspektor Sanitarny MSWiA Marek Posobkiewicz i jednocześnie kandydat z list PiS do sejmu.

– Jeżeli ktoś dostaje pomoc społeczną, powinien być odpowiedzialny za siebie i za innych. Jeżeli nie spełnia obowiązku szczepienia ochronnego, można powiedzieć, że nie jest odpowiedzialny za innych. Szczepienia ochronne nie są tylko ochroną indywidualną, ale ochroną społeczną – mówi Marek Posobkiewicz.

Podobne rozwiązanie funkcjonuje np. Australii. Dzięki niemu tamtejszy rząd walczy z ruchem antyszczepionkowym.

– Musimy pamiętać, że są wśród nas dzieci, które z powodów medycznych nie mogą być zaszczepione. Takie dziecko, jeżeli trafi do publicznego przedszkola lub żłobka, to dla niej kontakt z wirusem bądź bakterią, może być to wyrokiem – podkreśla Marek Posobkiewicz.

Posobkiewicz przestrzega, że jeśli w społeczeństwie obniży się tzw. wyszczepialność, to wrócą dawno zapomniane choroby.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

4 komentarze

  1. 500 plus to świadczenie rodzicielskie nie pomoc społeczna,błąd znaczenikwy….

    • Jakie rodzicielskie, tobie się coś po….ło w głowie. To oczywiste świadczenie społeczne. PIS wie co mówi. Głupi suweren to akceptuje, bo głosuje na niego

  2. Dyktatura się rozwoja. To klasyczny faszyzm. Faszyzm jest wybielany na świecie i jak zwykle przybiera na sile wtedy gdy demokracja obnaża mizerię uysłową tych u władzy. Podobnie jest w Australii. Pan Posobkiewicz nie mówi , że jednym ze skutków tej akcji w Australii jest prawie roczna kolejka do komisji lekarskiej oceniającej stopień autyzmu poszczepiennego. To w Australii już prawdziwa epidemia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.