Strona główna / Lokalne / Nie zaszczepisz dziecka, możesz nie dostać 500+

Nie zaszczepisz dziecka, możesz nie dostać 500+

Rodzice, którzy nie zaszczepią swoich dzieci, nie dostaną świadczenia 500+, ani żadnej innej pomocy społecznej – takie rozwiązanie proponuje Główny Inspektor Sanitarny MSWiA Marek Posobkiewicz i jednocześnie kandydat z list PiS do sejmu.

– Jeżeli ktoś dostaje pomoc społeczną, powinien być odpowiedzialny za siebie i za innych. Jeżeli nie spełnia obowiązku szczepienia ochronnego, można powiedzieć, że nie jest odpowiedzialny za innych. Szczepienia ochronne nie są tylko ochroną indywidualną, ale ochroną społeczną – mówi Marek Posobkiewicz.

Podobne rozwiązanie funkcjonuje np. Australii. Dzięki niemu tamtejszy rząd walczy z ruchem antyszczepionkowym.

– Musimy pamiętać, że są wśród nas dzieci, które z powodów medycznych nie mogą być zaszczepione. Takie dziecko, jeżeli trafi do publicznego przedszkola lub żłobka, to dla niej kontakt z wirusem bądź bakterią, może być to wyrokiem – podkreśla Marek Posobkiewicz.

Posobkiewicz przestrzega, że jeśli w społeczeństwie obniży się tzw. wyszczepialność, to wrócą dawno zapomniane choroby.

Zobacz również

Ulica Szmaragdowa gotowa do odbioru

W pierwszych dniach listopada rozpocznie się procedura odbioru utwardzenia 600 metrów ulicy Szmaragdowej w Przytorze. …

4 komentarze

  1. 500 plus to świadczenie rodzicielskie nie pomoc społeczna,błąd znaczenikwy….

    • Jakie rodzicielskie, tobie się coś po….ło w głowie. To oczywiste świadczenie społeczne. PIS wie co mówi. Głupi suweren to akceptuje, bo głosuje na niego

  2. Dyktatura się rozwoja. To klasyczny faszyzm. Faszyzm jest wybielany na świecie i jak zwykle przybiera na sile wtedy gdy demokracja obnaża mizerię uysłową tych u władzy. Podobnie jest w Australii. Pan Posobkiewicz nie mówi , że jednym ze skutków tej akcji w Australii jest prawie roczna kolejka do komisji lekarskiej oceniającej stopień autyzmu poszczepiennego. To w Australii już prawdziwa epidemia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.