Strona główna / Lokalne / W wydatkach na inwestycje. Świnoujście na szczycie samorządowego rankingu

W wydatkach na inwestycje. Świnoujście na szczycie samorządowego rankingu

Świnoujście zajęło pierwsze miejsce wśród polskich miast na prawach powiatu w wydatkach przeznaczanych na inwestycje. Zdecydowanie wyprzedziło też Gliwice, które wygrywało dwa poprzednie rankingi.  Jest też jedynym miastem z zachodniopomorskiego, które znalazło się w najlepszej dziesiątce rankingu.

Wczoraj w Katowicach, podczas Gali Inwestorów Samorządowych XVII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz odebrał nagrodę.

– To nagroda dla nas, wszystkich świnoujścian, bo przecież miasto to my, jego mieszkańcy – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Jeszcze w 2016 roku zajęliśmy szóste miejsce, rok temu piąte, a teraz stanęliśmy na najwyższym podium.

W Świnoujściu średnia wydatków na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca to kwota 2.426, 34 zł., a zwycięzcy poprzednich dwóch rankingów Gliwic – 1.874,48 zł. Na trzecim miejscu uplasowało się Konin, a tuż za nim Płock.

– Systematyczny skok w rankingu Świnoujścia w ciągu ostatnich kilku lat, aż do pozycji lidera, to efekt rosnących dochodów budżetu miasta – dodaje Janusz Żmurkiewicz.

Jeszcze w 2017 roku na inwestycje Świnoujście przeznaczało rocznie 50 mln złotych. W 2018 roku była to już kwota ponad 200 mln złotych, a w 2019 roku zaplanowano prawie 300 mln złotych.

–  „Przejadanie” tych rosnących dochodów byłoby, delikatnie mówiąc, nierozsądne – uważa prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Inwestujemy je w nasze miasto, bo to jest gwarancją jego rozwoju.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Kolejki do stacji benzynowych i kas w supermarketach. To Niemcy!

Niemcy sparaliżowali Świnoujście. Kolejki do stacji benzynowych i kas w supermarketach to efekt wprowadzenia o …

Jeden komentarz

  1. tyle inwestycji a skąd ta kasa? aha no wiadomo jest kasa to się inwestuje, gazoport płaci ogromne podatki dla miasta to można szaleć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.