Strona główna / Lokalne / Surowy wyrok dla właściciela koni w Świnoujściu

Surowy wyrok dla właściciela koni w Świnoujściu

Zaniedbane zwierzęta były zaprzęgane do dorożek wożących turystów. Sąd w Świnoujściu orzekł 20 tys. złotych nawiązki, przepadek dwóch koni, zakaz wykonywania pracy ze zwierzętami przez 5 lat i pół roku pozbawienia wolności.

– Wyrok dotyczy koni dorożkarskich. Po zgłoszeniu przez mieszkańców, okazało się, że zwierzęta są bardzo zaniedbane. Mam nadzieje ze ten wyrok niektórych otrzeźwi i zaczną zastanawiać się jak traktują swoje zwierzęta – mówi Beata Kastrau z Fundacji Animals Przystań.

W Świnoujściu konie wykorzystywane są najczęściej do wożenia turystów. Często zdarza się, że ich właściciele zaprzęgają zwierzęta chore lub w złej kondycji i zmuszają do pracy. Wyrok jest prawomocny.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

4 komentarze

  1. W Szczecinie trzeba się przyjrzeć koniom wiążącym turystów w centrum miasta z tragicznymi kopytami ktore kuleja zglaszalam do tozu i nic !!!! Kasa się liczy jak się zepsuje rzeźnia.

  2. Gdzie są te wszystkie służby i organizację od zwierząt i środowiska?Czy naprawdę nie można się dobrać do du.y góralom i zakończyć dramat koni nad „Morskim Okiem”

  3. Wreście ktoś zajął się sprawą koni w naszym mieście ,aby ich los się poprawił ,były wykorzystywane dla zarobku .Mam nadzieję że los im się poprawi.

  4. Wreszcie zwrócona została uwaga na problem dramatu tych zwierząt. Cieszę się z wyroku dla tego „właściciela” i słusznej kary jaką poniósł. Ku przestrodze innym jemu podobnym. Cieszy wrażliwość niektórych ludzi, oby takich osób było więcej, a jakość naszego życia była by lepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.