Strona główna / Lokalne / Wynajmujesz pokoje? Zgłoś je do ewidencji!

Wynajmujesz pokoje? Zgłoś je do ewidencji!

Wydział Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Świnoujście przypomina, że zgodnie z Ustawą o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych, osoby świadczące usługi hotelarskie (polegające min. na wynajmie pokoi gościnnych, apartamentów i innych obiektów nieskategoryzowanych) zobowiązane są do zgłoszenia obiektu do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie, przedsiębiorca świadczący usługi hotelarskie jest ponadto zobligowany zgłaszać do ewidencji informacje o:

1) zaprzestaniu świadczenia usług hotelarskich,

2) zmianie działalności sezonowej na stałą lub stałej na sezonową,

3) zmianie liczby miejsc noclegowych, liczby jednostek mieszkalnych, zmianie ich struktury, zmianie danych teleadresowych oraz o zdarzeniach powodujących przejściowo wstrzymanie lub istotne ograniczenie zakresu świadczonych usług.

Wniosek o dokonanie wpisu do ewidencji innych obiektów świadczących usługi hotelarskie oraz wniosek o zaprzestaniu świadczenia usług hotelarskich można otrzymać i złożyć w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 lub pobrać ze strony internetowej (bip.um.swinoujscie.pl) w zakładce „Urząd Miasta” – „Wydziały i ich kompetencje” – „Wydział Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu (WPT)”.

Jednocześnie informujemy, iż na przedsiębiorcach, o których mowa powyżej, ciąży obowiązek pobierania opłaty uzdrowiskowej od osób podlegających obowiązkowi uiszczenia tejże opłaty.

Stosowny kwitariusz przychodowy oraz druk do rozliczania opłaty uzdrowiskowej można pobrać w Biurze Obsługi Interesantów lub ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Świnoujście.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Rozpoczeły się szczepienia seniorów przeciw grypie. Na początek najstarsi

W świnoujskim szpitalu rozpoczęły się szczepienia przeciw grypie. Pan Władysław (na zdjęciu) jest jednym z …

Jeden komentarz

  1. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

    Gdybym wynajmował, to musiałbym na głowę upaść, żeby jakimś pajacom cokolwiek zgłaszać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.