Strona główna / Lokalne / Wynajmujesz pokoje? Zgłoś je do ewidencji!

Wynajmujesz pokoje? Zgłoś je do ewidencji!

Wydział Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Świnoujście przypomina, że zgodnie z Ustawą o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych, osoby świadczące usługi hotelarskie (polegające min. na wynajmie pokoi gościnnych, apartamentów i innych obiektów nieskategoryzowanych) zobowiązane są do zgłoszenia obiektu do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie, przedsiębiorca świadczący usługi hotelarskie jest ponadto zobligowany zgłaszać do ewidencji informacje o:

1) zaprzestaniu świadczenia usług hotelarskich,

2) zmianie działalności sezonowej na stałą lub stałej na sezonową,

3) zmianie liczby miejsc noclegowych, liczby jednostek mieszkalnych, zmianie ich struktury, zmianie danych teleadresowych oraz o zdarzeniach powodujących przejściowo wstrzymanie lub istotne ograniczenie zakresu świadczonych usług.

Wniosek o dokonanie wpisu do ewidencji innych obiektów świadczących usługi hotelarskie oraz wniosek o zaprzestaniu świadczenia usług hotelarskich można otrzymać i złożyć w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 lub pobrać ze strony internetowej (bip.um.swinoujscie.pl) w zakładce „Urząd Miasta” – „Wydziały i ich kompetencje” – „Wydział Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu (WPT)”.

Jednocześnie informujemy, iż na przedsiębiorcach, o których mowa powyżej, ciąży obowiązek pobierania opłaty uzdrowiskowej od osób podlegających obowiązkowi uiszczenia tejże opłaty.

Stosowny kwitariusz przychodowy oraz druk do rozliczania opłaty uzdrowiskowej można pobrać w Biurze Obsługi Interesantów lub ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Świnoujście.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

Jeden komentarz

  1. Gdybym wynajmował, to musiałbym na głowę upaść, żeby jakimś pajacom cokolwiek zgłaszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.