Strona główna / Lokalne / Bezpieczna droga do szkoły ze świnoujskimi policjantami

Bezpieczna droga do szkoły ze świnoujskimi policjantami

Jeżeli chodzi o nasze pociechy, nie ma nic cenniejszego niż ich bezpieczeństwo. Na ucznia zmierzającego do szkoły może niestety czyhać wiele zagrożeń, takich jak duże natężenie ruchu drogowego lub złe warunki atmosferyczne. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili przedszkola i szkoły na terenie Świnoujścia, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa najmłodszych podczas drogi z domu do szkoły.

Dziecko postrzega otaczający je świat i ewentualne zagrożenia zupełnie inaczej niż osoba dorosła, dlatego policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili przedszkola i szkoły na terenie Świnoujścia.

Stróże prawa podczas spotkania z uczniami mówili o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakie powinien zachować pieszy, ale także poruszyli temat zachowania w przypadku innych zagrożeń takich jak napotkanie psa biegającego bez kagańca lub sytuacji, gdy obca osoba próbuje im dać cukierka lub gdzieś zabrać.

Dzieci otrzymały od policjantki odblaskowe elementy, które zapewnią im dobra widoczność, a co za tym idzie, większe bezpieczeństwo po zmroku.

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.