Strona główna / Lokalne / Frajda dla rowerzystów. Będzie pumtrack na Warszowie

Frajda dla rowerzystów. Będzie pumtrack na Warszowie

Poznańska firma Projekty i Realizacja wybuduje pumtrack u zbiegu ulic Norweskiej i Ludzi Morza na Warszowie. Ma na to 180 dni od chwili przejęcia placu budowy. 

Pumptracki stają się coraz popularniejszymi miejscami do jazdy jednośladem i wszechstronnego treningu. Wyrabiają zmysł równowagi, refleks i kondycję. Są to pętle utwardzona nawierzchnią bitumiczną posiadające muldy i ostre zakręty.

Ten na Warszowie będzie drugim, na który miasto podpisało w październiku umowę na wykonanie. Na początku miesiąca umowę na pumptrack z dwoma torami w formule zaprojektuj i wybuduj przy ul. Grunwaldzkiej podpisała firma BT Projekt z Poznania.

Tor na Warszowie wybuduje także poznańska spółka, ale o nazwie Projekty i Realizacja. Zanana jest ona z realizacji m.in. w tym roku pasa postojowego do przeprawy promowej wzdłuż ul. Pomorskiej. W przetargu na budowę pumptracku przy ul. Ludzi Morza złożyła ofertę na kwotę 448 789,09 zł, która mieściła się w limicie kosztów, jakie zaplanowało miasto.

Pumptrack na Warszowie jest częścią większego projektu – budowy Mini Parku – który był jednym z wybranych w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim. Miasto wykonało projekty dla obu części inwestycji. Niestety w przetargu na zagospodarowanie Mini Parku, obie złożone oferty kwotami znacznie przewyższały zaplanowane koszty.

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

7 komentarzy

 1. Jezu ludzie przestańcie już narzekać. Skoro wam się tak nie podoba w Świnoujście, to nikt was tu nie trzyma Proszę się wyprowadzić tam, gdzie będzie wam się podobało. Nie ma przymusu mieszkania w Świnoujściu.

 2. Uważam, że Rodzina Grzybowskich ma absolutną rację. Poza tym takich pumtracków to mamy za darmo, mnogo w naszym, szczególnie prawobrzeżnym pejzażu. Może w końcu zacząć wydawać nasze pieniądze, wspólne – GOSPODARSKĄ RĘKĄ ?! Miejsce na Warszowie pominę milczeniem. Pozdrawiam Rodzinę Państwa Grzybowskich.

  • ??????? ???????????ℎ

   Dzięki, ale taka jest prawda.
   Jeszcze nie widziałem żadnej miejskiej inwestycji w którą ingerują pasożyciątka, żeby była wykonana poprawnie i na czas.

 3. Jezu ludzie już narzekacie a tak to że nie ma nic dla młodych…

 4. ??????? ???????????ℎ

  Jak się za to biorą urzędnicy, to będzie, to kolejny architektoniczny, bezużyteczny gniot za grube pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.