Strona główna / Lokalne / Na Wszystkich Świętych nowym wejściem głównym na cmentarz

Na Wszystkich Świętych nowym wejściem głównym na cmentarz

Dobiega końca przebudowa głównej alei cmentarza komunalnego. Pracownicy wykonujący tę inwestycję zapewniają, że na Wszystkich Świętych będzie tu równo, pięknie i czysto.

Cmentarz Komunalny jest sukcesywnie modernizowany. Po wybudowaniu alejek bocznych, kolejnymi elementami programu inwestycyjnego jest modernizacja alei głównej oraz przebudowa ogrodzenia. Dotychczas aleja główna wykonana była z trylinki i betonowych płyt. Płyty takie zwykle służyły do budowy tymczasowych nawierzchni dróg – np. na budowach.

jej przebudowa ruszyła w połowie września. Droga została rozebrana, a w jej miejscu powstała nowa,  brukowana aleja, wyznaczona z obu stron krawężnikami. Po bokach wytyczono wąskie pasa trawnika oddzielające aleję od chodnika. W miejscu, gdzie trawę wysiano w początkowej fazie remontu (w rejonie kaplicy), już zdążyła ona wykiełkować.

W czwartek popołudniu (24 października), gdy wykonywaliśmy zdjęcia kończono prace na połączeniu alei cmentarnej z wjazdem przed bramą. Brukowano także plac przed budynkiem administracyjnym cmentarza.

„Skończymy wszystkie prace w piątek. Na Wszystkich Świętych na pewno będzie można tu wchodzić, po równej czystej, pięknej alei” – zapewniali pracownicy firmy Inveo, wykonującej przebudowę.

 

 

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.