Strona główna / Lokalne / Bezpieczeństwo. Czy powstanie sekcja ratownictwa wodno-nurkowego?

Bezpieczeństwo. Czy powstanie sekcja ratownictwa wodno-nurkowego?

Podczas ostatniej sesji rady miasta radny Marek Niewiarowski złożył interpelację w której zwraca uwagę na zagrożenia płynące z położenia. Według radnego, istniejące instytucje nie zapewniają szybkiego udzielenia pomocy ofiarom na wodach portowych i śródlądowych.

– Mamy w mieście jednostkę Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, jednak jej przeznaczenie i charakter nie zapewnia szybkiego udzielania pomocy ofiarom na wodach portowych czy śródlądowych. Na podobne działanie ratownicze nie można liczyć także ze strony służb mundurowych z podobnych względów. W ostatnim czasie w Świnoujściu odnotowano kilka nieszczęśliwych wypadków grożących utonięciem, w tym ten najbardziej tragiczny, w którym utonęła dwójka młodych ludzi. Bulwersującym jest fakt, że pomoc płetwonurków nadeszła dopiero po 2 godzinach i to ze strony prywatnej firmy – czytamy w interpelacji.

W Polsce, w wielu miastach, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo nieszczęśliwego wypadku na wodzie, przy zawodowych jednostkach Straży Pożarnej utworzone zostały sekcje ratownictwa wodno-nurkowego. Niestety w naszym portowym stale rozwijającym się mieście nie ma tego typu sekcji.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.