Strona główna / Lokalne / Sport. Piłka jest okropna. Sokół Karlino – Flota 0-0

Sport. Piłka jest okropna. Sokół Karlino – Flota 0-0

Co można o tym meczu napisać złego, nie będzie miał wątpliwości żaden hejter. Tym bardziej, że żaden z nich na tym meczu nie był. Mecz był nerwowy. I na boisku, i na trybunach, i na ławkach. Jeszcze przed meczem liczne radiowozy policyjne zwiastowały szczególne wydarzenie. Nie bez podstaw, co ujawniło się niemal równo z meczem. Na trybunie pojawili się bowiem fani (?) obu drużyn obrzucając się wzajemnie wyzwiskami. Służby policyjne panowały jednak nad sytuacją i nie dopuściły do zwarcia siłowego. Słownictwa jednak nadzorować nie były w stanie. Ale trzeba podkreślić, że kibice Floty choć nie zostawali przeciwnikom dłużni, to jednak interesowali się też samym meczem i dopingowali, podczas gdy rywale skupiali się niemal wyłącznie na obrażaniu przeciwnika.

A mecz? Oczywistym jest przecież, że Flota miała przewagę w polu, że rywal grał agresywnie w obronie, zwalniał grę. Ale dał z siebie wszystko i za to mu chwała. Wiele zagrożeń nie stworzył, choć była i bardzo dogodna sytuacja w 84 minucie. Flota miała ich dużo więcej. Między innymi w 30 minucie sędzia za faul na Szewczuku podyktował rzut karny, ale Staniszewski nie trafił dobrze w piłkę i ta poszybowała nad poprzeczkę. Inne okazje na filmiku poniżej.

 

A co płynie z tego pozytywnego? Przede wszystkim, to że nasza drużyna akurat po tym meczu zapewniła sobie mistrzostwo jesieni. Że powiększyła przewagę nad wiceliderem, że strzeliła najwięcej bramek i najmniej straciła. Rywale mogą się pod nosem podśmiewać z remisu z outsiderem, ale jakoś każdy z nich nasze tylne światła ogląda z bezpiecznej oddali. Jesteśmy w tej lidze beniaminkiem, od 4 lat wspinającym się, bez ani jednego zjazdu w dół. Taka jest piłka, takie jest jej piękno, choć dziś akurat pokazała nam swoją gorszą stronę. Paradoks życia; piękno i okropność w jednym. Futbol nie takie sensacje już widział.

Źródło: Waldemar Mroczek

Foto: Piotr Dworakowski

 

Zobacz również

Poznaj Ranking TOP 10 miejsc na ferie nad Bałtykiem. Świnoujście wysoko w rankingu!

Choć zima kojarzy się z górami i szaleństwem na stokach narciarskich, to coraz więcej osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.