Strona główna / Lokalne / Zamiast słodkich napojów – czysta woda. Miasto montuje poidełka w szkołach

Zamiast słodkich napojów – czysta woda. Miasto montuje poidełka w szkołach

Uczniowie szkół w Świnoujściu zamiast słodzonych napojów, będą mogli pić czystą wodę. Miasto realizuje pomysł, aby w każdej placówce zamontować instalację do dystrybucji wody z miejskiego wodociągu.

– Docelowo chcemy takie poidełka zamontować we wszystkich szkołach publicznych w Świnoujściu. Eksploatacją tych poidełek zajmą się szkoły. Oczywiście woda będzie systematycznie badana. Montaż poidełek to wspólny pomysł miasta,  taki wniosek złożyli również radni Grupy Morskiej Cała Naprzód – mówi Hanna Lachowska z magistratu.

Równocześnie z montażem urządzeń jest organizowany konkurs dla uczniów świnoujskich szkół podstawowych na hasło promujące korzystanie z poidełek w placówkach edukacyjnych.

Jak mówią urzędnicy, mają nadzieję, że uczniowie ograniczą spożywanie słodzonych i gazowanych napojów, z potrzeby dbałości o zdrowy styl życia oraz o środowisko poprzez eliminowanie  używania  plastikowych butelek.

 

 

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.