Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu fotografują mieszkania – szukają pęknięć

W Świnoujściu fotografują mieszkania – szukają pęknięć

Firma budująca dwa 11-piętrowe wieżowce przy ulicy Wyspiańskiego i Matejki w Świnoujściu, zleciła wykonanie ekspertyz kilkuset mieszkań. Czego szukają? Nasz reporter rozmawiał z lokatorami pobliskich budynków.

– Byli u mojej mamy, obfotografowali mieszkanie i szukali pęknięć. Pan wytłumaczył, że to na wypadek, gdy w trakcie budowy pojawiły się jakieś uszkodzenia, wtedy będą wiedzieć komu przyznać odszkodowanie – mówi mieszkanka.

– Od jakiegoś czasu wisi informacja przy domofonie. Wkładali też kartki do drzwi. Chcą się pewnie zabezpieczyć, żeby ludzie w przyszłości nie wyłudzali odszkodowań – dodaje kolejna.

– Wpuściłam, dlaczego miałam nie wpuścić? Przecież chodzi o pieniądze. Budynek w którym mieszkam ma z 40 lat. Wiadomo co się stanie, jak wjedzie tutaj ciężki sprzęt i będą pracować kafarami? – mówi.

Inwestor planuje wybudować w kwartale ulic dwa 11-piętrowe budynki apartamentowe. Proces budowy może wiązać się ze sporymi utrudnieniami dla okolicznych mieszkańców zwłaszcza w momencie budowy fundamentów.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

2 komentarze

  1. W Szczecinie na Matejki i Malczewskiego są takie same wieżowce, obok nich pusty plac lepiej by było plac zabaw zrobić.

  2. 11 pięter to maja pobliskie (np. te na zdjęciu) komunistyczne PRLowskie bloki z wielkiej płyty, te nowe powinny mieć przynajmniej 12 pięter żeby było widać że sa lepsze i większe a nie tylko 11 czyli tyle ile plebs blokersowy ma w tych starych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.