Strona główna / Lokalne / Zakaz połowu ryb w godz. od 17 do 7 rano. Nie tylko w świnoujskiej marinie

Zakaz połowu ryb w godz. od 17 do 7 rano. Nie tylko w świnoujskiej marinie

Policja coraz częściej sprawdza wędkarzy łowiących ryby na świnoujskiej marinie. Można, czy nie można łowić ryb w Basenie Północnym?

– Przepisy prawa mówią jasno, że w okresie jesienno-zimowym nie można łowić ryb w basenach portowych pomiędzy godziną 17 a 7 rano. Nie można ich także poławiać metodą spinningową. Marina nie jest łowiskiem, to że pozwalamy latem na rekreacyjne wędkarstwo, to jest nasz ukłon względem wędkarzy.  W przeszłości zdarzało się jednak, że klienci mariny skarżyli się na szkody spowodowane przez łowiących za blisko jachtów – mówi Anna Kryszan, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Wyspiarz.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy łatwiej można złowić rybę, bo te gromadzą się w cieplejszych basenach portowych, aby przezimować. W godzinach od 17 do 7 rano jest kategoryczny zakaz połowu. Za jego złamanie należy liczyć się z surowym mandatem.

Zobacz również

Meklemburgia zamknięta na jednodniowych turystów. Czy można przejechać tranzytem?

Meklemburgia Pomorze-Przednie wciąż zamknięta dla turystów jednodniowych. Premier Landu utrzymała dotychczasowe restrykcje. Sprawę komentuje prezydent …

10 komentarzy

 1. Wędkarze ? Chyba mięsiarze … 90% polskich ,, wędkarzy,, to buraki, śmieciarze i mięsiarze – żadnej rybce nie przepuszczą a później narzekają że ryb nie ma . Pozdrawiam etycznych Wędkarzy.

 2. są zakazane

 3. Proszę o zapoznanie się z ustawą o rybołówstwie morskim wraz z rozporządzeniami, oraz z informacjami GRIM. W basenach portowych w Świnoujściu i na Kanale Piastowskim od 01.11. do ostatniego dnia lutego jest kategoryczny zakaz wędkowania. Wędkować można w godzinach od 07.00 do 17.00 na obszarach portów morskich, na 1 haczyk. Wszystkie metody połowów metodą spiningową ( na sztuczne przynęty) oraz metodami drop shot ( podciąganie ) nawet przy użyciu przynęt naturalnych.

 4. ja wam dam zakaz !!! Janusze zakazow!!!

 5. Na calym swiecie mozna lowic w portach jest to nieidlaczny obrazek w portach za granica,nawet w Rosji wolno,tylko u nas przyglupawe zakazy dla wedkarzy ,bo klusole sie zakazami w ogole nie przejmuja -nie wykupuja zezwolen i lowia jak chca….

  • Nie prawda jak się nie znasz to nie pisz niektórych portach np w USA jest całkowity zakaz wędkarstwa port to port a nie jakieś łowisko.

 6. Do wędkarzy to im daleko,w większości to kłusująca patola.

 7. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

  Wędkarze byli tam prędzej niż tak patologiczna przystań, bo do mariny, to jeszcze daleko.
  Nadmorskie miasto na wyspie otoczone wodą i wszędzie zakazy połowów ryb.
  Kpina totalna.
  Te śmieszne zakazy można olać ciepłym moczem.
  Te śmieszne zakazy wymyślone przez potomstwo żydokomunistów nie mają żadnej mocy prawnej.

  • krucjata idiotów

   dorośnij głupku restortowy, ile masz lat, 15? nie rozumiesz jak działa przyroda? masz problem czytania ze zrozumieniem?

 8. no i dobrze, chcą łowic to niech jadą nad rzekę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.