Strona główna / Lokalne / Zakaz połowu ryb w godz. od 17 do 7 rano. Nie tylko w świnoujskiej marinie

Zakaz połowu ryb w godz. od 17 do 7 rano. Nie tylko w świnoujskiej marinie

Policja coraz częściej sprawdza wędkarzy łowiących ryby na świnoujskiej marinie. Można, czy nie można łowić ryb w Basenie Północnym?

– Przepisy prawa mówią jasno, że w okresie jesienno-zimowym nie można łowić ryb w basenach portowych pomiędzy godziną 17 a 7 rano. Nie można ich także poławiać metodą spinningową. Marina nie jest łowiskiem, to że pozwalamy latem na rekreacyjne wędkarstwo, to jest nasz ukłon względem wędkarzy.  W przeszłości zdarzało się jednak, że klienci mariny skarżyli się na szkody spowodowane przez łowiących za blisko jachtów – mówi Anna Kryszan, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Wyspiarz.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy łatwiej można złowić rybę, bo te gromadzą się w cieplejszych basenach portowych, aby przezimować. W godzinach od 17 do 7 rano jest kategoryczny zakaz połowu. Za jego złamanie należy liczyć się z surowym mandatem.

Zobacz również

Plac budowy tunelu jest porządkowany

Na wyspie Wolin, wokół stacji Trafo TK2 wykonywana jest mała architektura, między innymi ogrodzenie budynku. …

10 komentarzy

 1. Wędkarze ? Chyba mięsiarze … 90% polskich ,, wędkarzy,, to buraki, śmieciarze i mięsiarze – żadnej rybce nie przepuszczą a później narzekają że ryb nie ma . Pozdrawiam etycznych Wędkarzy.

 2. są zakazane

 3. Proszę o zapoznanie się z ustawą o rybołówstwie morskim wraz z rozporządzeniami, oraz z informacjami GRIM. W basenach portowych w Świnoujściu i na Kanale Piastowskim od 01.11. do ostatniego dnia lutego jest kategoryczny zakaz wędkowania. Wędkować można w godzinach od 07.00 do 17.00 na obszarach portów morskich, na 1 haczyk. Wszystkie metody połowów metodą spiningową ( na sztuczne przynęty) oraz metodami drop shot ( podciąganie ) nawet przy użyciu przynęt naturalnych.

 4. ja wam dam zakaz !!! Janusze zakazow!!!

 5. Na calym swiecie mozna lowic w portach jest to nieidlaczny obrazek w portach za granica,nawet w Rosji wolno,tylko u nas przyglupawe zakazy dla wedkarzy ,bo klusole sie zakazami w ogole nie przejmuja -nie wykupuja zezwolen i lowia jak chca….

  • Nie prawda jak się nie znasz to nie pisz niektórych portach np w USA jest całkowity zakaz wędkarstwa port to port a nie jakieś łowisko.

 6. Do wędkarzy to im daleko,w większości to kłusująca patola.

 7. Wędkarze byli tam prędzej niż tak patologiczna przystań, bo do mariny, to jeszcze daleko.
  Nadmorskie miasto na wyspie otoczone wodą i wszędzie zakazy połowów ryb.
  Kpina totalna.
  Te śmieszne zakazy można olać ciepłym moczem.
  Te śmieszne zakazy wymyślone przez potomstwo żydokomunistów nie mają żadnej mocy prawnej.

  • krucjata idiotów

   dorośnij głupku restortowy, ile masz lat, 15? nie rozumiesz jak działa przyroda? masz problem czytania ze zrozumieniem?

 8. no i dobrze, chcą łowic to niech jadą nad rzekę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.