Strona główna / Lokalne / W Międzyzdrojach powstanie 9 zielonych skwerów

W Międzyzdrojach powstanie 9 zielonych skwerów

Odpocząć na ławce w cieniu drzew, pograć w siatkówkę, spędzić długie godziny zabawy na ciekawym placu zabaw lub rozegrać partyjkę szachów słysząc w oddali szum morza. Mieszkańcy i turyści w niedługim czasie będą mogli skorzystać z 9 różnorodnych parków, miejsc rekreacji, jakie w ciągu 2 lat powstaną na terenie Międzyzdrojów.

Dziś 18 listopada 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach podczas konferencji prasowej Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, przy udziale Skarbnik Gminy Agnieszki Sadki, podpisał umowę z wykonawcą GORBUD ze Świdwina na realizację projektu pn.,, Zagospodarowanie terenów zieleni w Międzyzdrojach”.

Podpisując umowę Burmistrz Mateusz Bobek powiedział o istniejących w Międzyzdrojach terenach zielonych, z których nikt nie korzysta. Dlatego realizacja projektu pozwoli w ciekawy, oryginalny sposób zagospodarować takie właśnie tereny.

,,Realizacja projektu to przeciwwaga dla dotychczasowej zabudowy i betonowania miasta, której przeciwni są i mieszkańcy i odwiedzający nasze miasto turyści. Chcemy, aby tereny zielone nie tylko upiększały miasto, ale przede wszystkim służyły ludziom. W odpowiedzi na liczne głosy mieszkańców, duży nacisk kładziemy na realizację atrakcyjnego, rozbudowanego placu zabaw, który mamy nadzieję, spełni oczekiwania najmłodszych” – powiedział Burmistrz Międzyzdrojów.

Prezes spółki GORBUD Kamil Skoczny poinformował, że harmonogram prac będzie realizowany w taki sposób, aby wykonanie projektu nie utrudniało funkcjonowania miasta podczas okresu letniego. „Większość prac realizowanych przy międzyzdrojskiej promenadzie, będzie wykonywana poza ścisłym sezonem. Projekt jest wyjątkowy i wyróżniający się ogromną atrakcyjnością na tle innych realizowanych przez naszą spółkę projektów” – powiedział Kamil Skoczny.

Całkowity koszt projektu to 10 957 281,00 PLN, dofinansowanie projektu wyniesie 5 142 338,16 PLN i pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, z którym gmina podpisała umowę w 2017 roku.

Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, przy ul. Bohaterów Warszawy, przy dawnym ,,Gryfie”. Powstaną tam Park Popołudniowy i Park Aktywności. Więcej informacji na stronie miejskiej www.miedzyzdroje.pl w zakładce: Międzyzdroje – morze zieleni.

O tym projekcie, o międzyzdrojskim budżecie obywatelskim oraz wydarzeniach kulturalnych, które czekają nas w 2020 roku, Burmistrz Mateusz Bobek opowiedział w rozmowie z dziennikarką Barbarą Jesiołkiewicz – Kowalczyk w studiu TVP. Zapraszamy Państwa do obejrzenia dzisiejszego wydania Kroniki w TVP Szczecin o godz.18.30.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy UM
w Międzyzdrojach
fot. Tomasz Rychłowski
Oskar Przybyszewski

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.