Strona główna / Lokalne / Międzyzdroje. Badania ruchu turystycznego. Co odpowiadali ankietowani?

Międzyzdroje. Badania ruchu turystycznego. Co odpowiadali ankietowani?

Przez cały wrzesień br. trwały badania turystyczne realizowane w ramach zadań promocyjnych Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Celem ich było poznanie opinii turystów o Międzyzdrojach oraz określenie celów i kierunków promocji turystycznej na kolejne 4 lata. Forma badań obejmowała ankietę z przygotowanymi  10-cioma pytaniami w konwencji otwartej i zamkniętej.

Pytania dotyczyły pobytu turysty w Gminie Międzyzdroje oraz jego pozytywnych i negatywnych spostrzeżeń.  Badania prowadzone były w formie ankiety elektronicznej oraz stacjonarnej, na terenie Gminy Międzyzdroje, w języku polskim i niemieckim. Łącznie w ankiecie udział wzięło 671 osób, w tym: w systemie elektronicznym 351 osób i stacjonarnie 262 osoby. Podsumowanie ankiet przeprowadzono odrębnie na podstawie analizy uzyskanych wyników z ankiety stacjonarnej i  elektronicznej.

Po przeprowadzonej analizie okazało się, że w części prowadzonych badań w formie elektronicznej i stacjonarnej widoczne były podobieństwa, ale i  różnice. Podobnie wypowiedzieli się ankietowani w kwestiach długości pobytu, celu przyjazdu czy skojarzeń z Międzyzdrojami. Różnice dotyczyły szczególnie wieku ankietowanych oraz rodzaju ich zakwaterowania.

Analiza wyników ankiety elektronicznej wskazała, że najwięcej ankietowanych 33% to osoby w wieku 31 – 40 lat, których celem był wypoczynek rodzinny,  od 2 do 5 dni (28%),  latem – najchętniej w sierpniu. Ankietowani przyjeżdżali własnym środkiem transportu – samochodem (72%) i na nocleg wybierali kwaterę prywatną (36%).

Najwięcej osób wśród ankietowanych stacjonarnie to seniorzy w wieku powyżej 61 lat (35%), których celem była turystyka wypoczynkowa i wypoczynek rodzinny (po 36%). Długość  pobytu  od 2 do 5 dni (38%) we wrześniu. Ankietowani przyjeżdżali własnym środkiem transportu – samochodem ( 68%) i na nocleg wybierali  najchętniej pobyt w  hotelu (40%).

Z czym kojarzą się Międzyzdroje? Wśród ankietowanych najczęściej wymieniane były: molo, plaża, wypoczynek, Aleja Gwiazd, wakacje, piękna przyroda i krajobrazy. Negatywne spostrzeżenia z pobytu w naszej gminie to głównie brak miejsc parkingowych.

Szczegółowe wyniki z przeprowadzonych badań można przeanalizować na stronie www.miedzyzdroje.pl/strefa turysty/ promocja/ analizy i statystyki.

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

Zobacz również

Wszystkich Świętych. Zmiany w ruchu w rejonie cmentarza

Od godziny 8.00 w sobotę 30 października 2021r. do godziny 8.00 we wtorek 2 listopada …

Jeden komentarz

  1. oj, oj. coś się komuś pomyliło. chyba ze to celowe działanie. Jeśli robimy podsumowanie jednej ankiety, to wspólne dla wszystkich odpowiedzi, obojętnie jak zostaly udzielone. W przeciwnym wypadku to czysta manipulacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.