Strona główna / Lokalne / Komora hiperbaryczna w szpitalu w Gryficach

Komora hiperbaryczna w szpitalu w Gryficach

W szpitalu w Gryficach kilka dni temu zjawiła się spora przesyłka – komora hiperbaryczna, która wraz z osprzętem ma masę ok. 20 ton i aż 7 metrów długości. Jej rozładunek i umieszczenie w docelowym pomieszczeniu trwało kilka godzin, wymagało pracy wielu specjalistów i profesjonalnego sprzętu. To najbardziej skomplikowany logistycznie etap w całej inwestycji polegającej na utworzeniu Ośrodka Terapii Hiperbarycznej w SPZZOZ w Gryficach. Teraz przed wykonawcą kolejne etapy: instalacja komory, testy, dalsze roboty budowlane i wykończeniowe.

Dzięki sprawnej współpracy z firmą Mostostal prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem, a to pozwoli nam wkrótce uruchomić – jeden z nielicznych w Polsce – ośrodek leczenia tlenem.

Komora hiperbaryczna to urządzenie wykorzystywane w tlenoterapii, czyli nieinwazyjnej metodzie leczenia tlenem pod wysokim ciśnieniem. Za pomocą komory hiperbarycznej leczy się obrzęki, oparzenia, zatrucia czadem, urazy, zakażenia.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.