Strona główna / Lokalne / Pora wymienić opony na zimowe. Sprawdzamy, gdzie najkrócej się czeka
W warsztacie Komunikacji Autobusowej bez problemu wymienimy opony na zimowe w aucie osobowym w tym samym dniu, albo "od ręki". Foto: Wojciech Basałygo

Pora wymienić opony na zimowe. Sprawdzamy, gdzie najkrócej się czeka

W warsztatach wulkanizacyjnych zrobiło się tłoczno. W niektórych firmach trzeba czekać nawet tydzień. My znaleźliśmy miejsce, w którym zimówki założymy w tym samym dniu, albo “od ręki”.

Producenci opon zalecają zmianę opon z letnich na zimowe wówczas, gdy temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. To dlatego chętnych do wymiany opon na zimowe jest tak wiele. Najszybciej opony wymienimy w warsztatach Komunikacji Autobusowej przy ulicy Karsiborskiej 33a – praktycznie “od ręki” lub umówimy się w tym samym dniu.

Opony do jazdy w zimę mają krótszą drogę hamowania na ośnieżonej nawierzchni. Zimówki wykonane są z bardziej miękkiej mieszanki gumy.

– Często jeżdżę rano do Szczecina. W tym roku zdarzało się kilka razy, że przy gruncie był mróz. Nie czekam nigdy z wymianą opon do ostatniego momentu. Wożę rodzinę i zależy mi na bezpieczeństwie. Ten kto jeździł na letnich oponach po śniegu, wie jakie to ryzykowne – mówi pan Kamil.

W warsztatach Komunikacji Autobusowej przy ulicy Karsiborskiej za wymianę kompletnych kół z wyważeniem w samochodzie osobowym zapłacimy 55 złotych, wymiana opon będzie kosztować 65 złotych za komplet. Więcej zapłacimy jeśli mamy większe koła, albo chcemy zmienić je w aucie dostawczym, ciężarowym lub autobusie.

Firma umożliwia przechowywanie opon w cenie 10 złotych.

Zobacz również

„Fajna Polska” już w niedzielę! Oglądajcie nas!

Wyspy Możliwości to nie tylko piękne miejsca, ale przede wszystkim wspaniali ludzie. Ich historię poznacie …

8 komentarzy

 1. W komentarzach Słowa Boże na dziś. Amen

 2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Opony są dla frajerów.

  • Frajerem jesteś amebo… Potomku parobków

   • 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Co tam brzęczysz frajerze od opon?!
    Nie urodziłem się by służyć ciulu.
    Nie ja, tylko cały Twój parszywy miot z defektem genetycznym byli, są i będą parobkami na posyłki.
    A w ogóle jak do mnie piszesz śmieciu, to wytrzyj ten stolec z warg.

 3. Najkrócej to się czeka w sklepach internetowych i w dodatku przychodzi do domu i nie trzeba się przejmować. Ja swoje opony właśnie zamawiam na logistyce opon i zawsze mi paczka szybko przychodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.