Strona główna / Lokalne / Pieniądze. Ministerstwo chce zabrać środki z opłaty uzdrowiskowej

Pieniądze. Ministerstwo chce zabrać środki z opłaty uzdrowiskowej

Prezydent Świnoujścia alarmuje, że ministerstwo zamierza odebrać samorządowi opłatę uzdrowiskową. Może chodzić nawet o 16 milionów złotych rocznie. Połowa tej kwoty to dotacja z budżetu centralnego.

– Ten pomysł zapisany w białej księdze, aby zlikwidować opłatę uzdrowiskową, czy opłatę miejscową i stworzyć trzecią opłatę turystyczną jest dla mnie nie do przyjęcia. Po to wprowadzono opłatę uzdrowiskowa, aby skompensoać gminom uzdrowiskowym straty spowodowane tym, że są uzdrowiskiem – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Projekt zamiany opłaty uzdrowiskowej na podatek turystyczny zapisano w tzw. Białej księdze regulacji systemu promocji turystyki w Polsce, przygotowanej przez departament turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz również

Stłuczka na skrzyżowaniu ul. Ludzi Morza i Wolińskiej

Ciężarówka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej drugiej ciężarówce. Doszło do zderzenia. Na miejsce wezwano …

3 komentarze

 1. 𝑅𝑜𝑑𝑧𝑖𝑛𝑎 𝐺𝑟𝑧𝑦𝑏𝑜𝑤𝑠𝑘𝑖𝑐ℎ

  𝔖𝔴𝔦𝔫𝔢𝔪𝔲̈𝔫𝔡𝔢 było kurortem od około 𝟷𝟾𝟸𝟺 roku do 𝟷𝟿𝟹𝟿…
  Śᴡɪɴᴏᴜᴊśᴄɪᴇ było uzdrowiskiem od 𝟷𝟿𝟺𝟿 roku do 𝟷𝟿𝟿𝟼 roku.
  Teraz jest, to zwykłe miasteczko jak większość wsi w Polsce. ⚓
  Ówczesny prezydent ze swą świtą betoniarzy zamordowli ducha Śᴡɪɴᴏᴜᴊśᴄɪᴀ i zniszczyli, to miasto w imię dutków.

 2. no i dobrze!
  a że niby po to była opłata żeby zrekompensować uciążliwość turystyczną? przecież dzięki tej “uciążliwości” miasto ma tyle kasy z podatków od hoteli, restauracji i sklepów. ta opłata która obowiązuje jeszcze teraz to jest haracz dla miasta a nie “uzdrowiskowe” czy “klimatyczne”
  jaki tu klimat?
  smog i jeszcze problem z dojazdem bo prom.
  Miasto czerpie zyski z tej opłaty i później szastają kasą na inwestycje takie, że drogi się buduje po tak kosmicznych cenach! lekką ręką się wydaje kase.
  Morze nie należy do miasta tylko do wszystkich Polaków! tak samo góry czy lasy i jeziora. Płacić za to że się oddycha? absurd!
  Polska dla Polaków a nie dla urzędasów!

 3. Brawo. Nareszcie. To nie jest już uzdrowisko,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.