Strona główna / Lokalne / Edukacja. Astronomiczno-literackie spotkanie
smartcapture

Edukacja. Astronomiczno-literackie spotkanie

27 listopada w naszej szkole odbyło się astronomiczo-literackie spotkanie, w którym wzięli  udział uczniowie zainteresowani astronomią. Nasi uczniowie bardzo chętnie układali gwiazdozbiory charakterystyczne dla nieba północnego. Do swojej pracy szóstoklasiści wykorzystali małe świeczki, które stały się symbolem gwiazd. I tak z ich pracy powstały m. in.  następujące gwiazdozbiory: Wielka Niedźwiedzica, Mała Niedźwiedzica, Kasjopea, Herkules.

Druga część spotkania poświęcona była czarnej dziurze, o której opowiedziała uczennica klasy 6c – Michalina Mackiewicz. Miłośniczka astronomii przedstawiła słuchaczom pojęcie czarnej dziury jako obszaru czasoprzestrzeni, którego nic oprócz światła nie może opuścić. Uczennica zwróciła uwagę na nazwę  i budowę tego zjawiska. Dodatkowo omówiła metody badań tego obszaru i zaprezentowała zdjęcia.

Trzecia część spotkania skoncentrowana była wokół  książki A. de Saint – Exupery’ego „Mały Książę”. Uczestnicy spotkania czytali fragmenty dotyczące wędrówki bohatera po planetach i dyskutowali na temat poznanych postaci. Na koniec pracowali z aplikacją AR, która pozwala na interaktywną pracę z lekturą. Spotkanie przygotowały panie: Katarzyna Nowy-Karasek oraz Natalia Gralak-Filowiat.

SP 6

Zobacz również

Po otwarciu tunelu promy „Bielik” co 30 minut

Po otwarciu tunelu w Świnoujściu zmieni się częstotliwość kursowania promów. Zamiast co 20 minut mają …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.