Strona główna / Lokalne / Edukacja. Astronomiczno-literackie spotkanie
smartcapture

Edukacja. Astronomiczno-literackie spotkanie

27 listopada w naszej szkole odbyło się astronomiczo-literackie spotkanie, w którym wzięli  udział uczniowie zainteresowani astronomią. Nasi uczniowie bardzo chętnie układali gwiazdozbiory charakterystyczne dla nieba północnego. Do swojej pracy szóstoklasiści wykorzystali małe świeczki, które stały się symbolem gwiazd. I tak z ich pracy powstały m. in.  następujące gwiazdozbiory: Wielka Niedźwiedzica, Mała Niedźwiedzica, Kasjopea, Herkules.

Druga część spotkania poświęcona była czarnej dziurze, o której opowiedziała uczennica klasy 6c – Michalina Mackiewicz. Miłośniczka astronomii przedstawiła słuchaczom pojęcie czarnej dziury jako obszaru czasoprzestrzeni, którego nic oprócz światła nie może opuścić. Uczennica zwróciła uwagę na nazwę  i budowę tego zjawiska. Dodatkowo omówiła metody badań tego obszaru i zaprezentowała zdjęcia.

Trzecia część spotkania skoncentrowana była wokół  książki A. de Saint – Exupery’ego “Mały Książę”. Uczestnicy spotkania czytali fragmenty dotyczące wędrówki bohatera po planetach i dyskutowali na temat poznanych postaci. Na koniec pracowali z aplikacją AR, która pozwala na interaktywną pracę z lekturą. Spotkanie przygotowały panie: Katarzyna Nowy-Karasek oraz Natalia Gralak-Filowiat.

SP 6

Zobacz również

Posprzątali las przy ulicy Szkolnej

Z inicjatywy radnej Agnieszki Rachatan i przy współpracy Urzędu Miasta Wydziału Ochrony Środowiska, Nadleśnictwa Międzyzdroje  …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.