Strona główna / Lokalne / Rusza przebudowa ulicy Gdyńskiej

Rusza przebudowa ulicy Gdyńskiej

Firma Projekty i Realizacja z Poznania rozpoczyna przebudowę ulicy Gdyńskiej. Inwestycja potrwa do lata 2020 r. 

Modernizacja ul. Gdyńskiej, to kolejna inwestycja wpisująca się w realizowany od kilku lat program przebudowy dróg w tym rejonie miasta. Wcześniej zmodernizowane zostały m.in. ulice: Gdyńska, Toruńska oraz Bydgoska. Obecnie ul. Gdyńska swym wyglądem i stanem technicznym nie przystaje do tych, które niedawno zostały wyremontowane. Wybudowana jest z trylinki, w wielu miejscach pozapadana. Po deszczach tworzą się wielkie kałuże. Jezdnię od chodnika oddziela pas wyłożony płytami jumbo, których stan techniczny także pozostawia wiele do życzenia.

Ulica Gdyńska będzie przebudowana na odcinku 382,5 m pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Gdańską i Szkolną

Przebudowa obejmuje wykonanie nowej konstrukcji jezdni, chodnika oraz zjazdów do posesji. Nawierzchnia jezdni będzie wykonana z betonu asfaltowego, nawierzchnia chodników i zjazdów z kostki brukowej, betonowej. Inwestycja obejmuje także przebudowę istniejącej, oraz budowę nowej kanalizacji deszczowej. Zmodernizowane zostanie także oświetlenie ulicy.Wykonawcą jest spółka Projekty i Realizacja, która w tym roku m.in. budowała dodatkowy pas dla samochodów oczekujących na przeprawę promową Centrum.

Zobacz również

Idealne warunki do szkolenia ratowników medycznych. WSPR otworzyła Ośrodek Symulacji Medycznych

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zakończyła budowę Ośrodka Symulacji Medycznych. To pierwsze w kraju  takie szkoleniowe …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.