Strona główna / Lokalne / Sport/hobby. Mikołajkowy parkrun 

Sport/hobby. Mikołajkowy parkrun 

Dziś sobota, dzień wesoły bo nie trzeba iść do szkoły. Za to, jak wieść gminna niesie, można iść pobiegać w lesie. A że pierwszy weekend to grudniowy, był też parkrun Mikołajkowy. I tak w niezbyt pięknych okolicznościach pogody miał dziś miejsce wyjątkowy #179 parkrun Świnoujście, a to z racji tego, że odwiedziło nas sporo Mikołajów – nie tylko tych biegających, oraz niemała grupa dzieci.

Spośród 72 startujących, gościliśmy dzisiaj zawodników z obydwu części naszego miasta, z tych bliższych, jak i dalszych zakątków wysp Uznam i Wolin, z Wielkopolski oraz reprezentantów berlińskiej lokalizacji parkrun. Przed startem tradycyjnie miała miejsce rozgrzewka, w której to o prawidłowe funkcjonowanie mięśni biegaczy zadbała niezawodna Karolina ROMAŃSKA. Po rozgrzewce wszyscy udali się na linię startu, gdzie sygnał do rozpoczęcia biegu w asyście Mikołaja dała koordynator dzisiejszego parkrunu – Elżbieta JABŁOŃSKA. I tak 24 śnieżynek i 48 reniferów pobiegło w las aby ponownie pokonać pięciokilometrową trasę alejkami Parku Zdrojowego. Gdy dorośli przebywali na trasie, na starcie zameldowali się dzisiejsi najmłodsi uczestnicy, którzy rywalizowali na 150 metrowym dystansie. A rywalizować było o co, ponieważ nagrodami były przepiękne ciasteczkowe medale, słodycze i uznanie w oczach Mikołaja – co pewnie przełoży się na gwiazdkowe prezenty. Po tym wydarzeniu ponownie oczy kibiców i wolontariuszy zwróciły się ku zawodnikom biegu głównego, którzy prezentując wyśmienitą formę i styl rozpoczynali drugie okrążenie. A na mecie w kategorii najszybszej Śnieżynki zwyciężyły dzisiaj: Monika MURAWSKA (25:08), Renata WŁODARCZAK (25:17) i Klaudyna MAŁOCHA (25:40). Najszybszymi dzisiaj Reniferami okazali się: Damian STANISZEWSKI (20:33 – debiutant), Kamil STĘPIEŃ (20:37) oraz Maciej GOŁĘBIOWSKI (21:16). Gratulujemy rezultatów a wszystkim pozostałym ukończenia biegu i ponownego pokonania swoich słabości. Szczegółowych wyników należy szukać pod adresem:
https://www.parkrun.pl/swinouj…/rezultaty/ostatnierezultaty/

Jako, że dzisiejszy 179. parkrun Świnoujście był wydarzeniem Mikołajkowym nie mogło zabraknąć prezentów. Gdzieś między rozgrzewką a biegami została odsłonięta tablica informacyjna, która od tej pory przybliżać będzie wszystkim ideę samego parkrunu, jak i informować o trasie biegu i warunkach udziału. Dziękujemy Mikołaju.
W przeprowadzeniu dzisiejszej wyjątkowej imprezy pomagało 22 wolontariuszy, którzy przy wsparciu parkrun Polska, Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz lokalnego partnera – Hotelu Trzy Wyspy, dzielnie zabezpieczali trasę, mierzyli czas, określali i skanowali pozycje oraz głośno dopingowali zawodników. Zaznaczyć także trzeba, iż nasi wspaniali wolontariusze zadbali o świąteczną atmosferę przygotowując pyszne ciasta, ciasteczka oraz różne inne słodkości, które nie tylko dzieciom przypadły do gustu, a i pozwoliły wszystkim obecnym poczuć chociaż odrobinę przedświątecznego nastroju. Dziękujemy Wam – znowu udowodniliście, że jesteście wielcy i niezastąpieni.

A za tydzień ponownie jest sobota i może kolejny parkrun nie będzie świąteczny, ale też będzie fajny. Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Startujemy jak zwykle punktualnie o 9.00 z linii startu usytuowanej w Parku Zdrojowym tuż obok boiska. Nie może Was tam zabraknąć – czekamy z niecierpliwością

Zespół parkrun Świnoujście

Zobacz również

Tunel gotowy w 91 proc. Trwają prace wykończeniowe

W komorze odbiorczej na wyspie Wolin trwają prace nad konstrukcjami wewnętrznymi, gdzie odbywają się roboty …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Żadnego Mikołaja nie ma, jest tylko Gomułka i komuna. ? ? ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.