Strona główna / Lokalne / Ujął nietrzeźwego kierującego, a następnie powiadomił policję

Ujął nietrzeźwego kierującego, a następnie powiadomił policję

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Świnoujścia, który idąc ulicą Marynarzy w Świnoujściu, dostrzegł nietrzeźwego mężczyznę wchodzącego do samochodu. Bez chwili wahania ruszył i zatrzymał pojazd, po czym wyjął kluczyki ze stacyjki i ujął nietrzeźwego 38-latka. Jak się okazało, kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila.

W niedzielę Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol funkcjonariuszy Ogniwa Ruchu Drogowego. Zgłaszający wykazał się postawą godną naśladowania i zatrzymał odjeżdżającego nietrzeźwego kierującego, po czym wyjął kluczyki ze stacyjki i ujął mężczyznę, z którym czekał na przyjazd policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości 38-latka wykazało, że mężczyzna ma w organizmie 2,53 promila.

Przechodzień wykazał się wzorową postawą zatrzymując nietrzeźwego kierującego. Być może jego reakcja ocaliła czyjeś zdrowie i życie.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Nieodpowiedzialny 38-latek stanie teraz przed Sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5.000zł.

 

st. post. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

 

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.