Strona główna / Lokalne / Karsibór. Drugi przetarg na przebudowę ulicy 1 Maja

Karsibór. Drugi przetarg na przebudowę ulicy 1 Maja

To drugi przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji. Poprzedni został unieważniony we wrześniu tego roku. Jedyna oferta, która wówczas wpłynęła przekraczała aż o 16 mln zł kwotę, jaką Miasto planowało wydać na realizację tego zadania.

– Do dnia 7 stycznia 2020 r. czekamy na oferty firm, które chciałyby przebudować główną ulicę Karsiboru – 1 Maja – mówi Mariusz Rabenda.

Tym razem wraz z przetargiem na wykonawcę modernizacji ul. 1 Maja chcemy wyłonić firmę, która dokona modernizacji czterech innych ulic Karsiboru: Kanałowej, Trzcinowej, Miodowej i ul. Owocowej. Wszystkie one mają zostać wyłożone betonowymi płytami drogowymi.

Z kolei ulica 1 Maja ma przejść gruntowną modernizację zarówno jezdni i ciągów pieszych, jak i infrastruktury podziemnej.

Przebudowana zostanie jezdnia na długości 2857 m. Po przebudowie będzie miała szerokość 5,5 m (na przebiegu szlakowym, na łukach do 8  m). Po obu stronach jezdni powstanie chodnik o szerokości: 1,5 od strony południowej, 2 m od strony północnej. Wzdłuż drogi wybudowana zostanie ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m.

Zobacz również

W Świnoujściu rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020

W niedzielę władze miasta i urzędnicy zebrali 1,5 tony odpadów w ramach akcji “Sprzątanie świata”. …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Nawet w Karsoborzu wzięli się za zwężanie ulic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.